Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przegląd informacji medialnych o działkowcach i ogrodach - 12.07.2016

  • ExpressKaszubski.pl 22 czerwca br. w artykule „Kartuzy. Nie będzie obniżki stawek za śmieci dla właścicieli ogrodów działkowych” informuje o wysokich opłatach dla działkowców z tego rejonu. Obecnie jest to 171 zł rocznie od działki, co przekracza możliwości finansowe wielu działkowców. Władze Kartuz nie zgadzają się jednak na wprowadzenie obniżki tłumacząc, że „byłoby to społecznie niesprawiedliwe i mogłoby być to postrzegane jako udzielenie pomocy finansowej konkretnemu podmiotowi, czyli związkowi działkowców”.
  • Piła.pl 24 czerwca br. w artykule „Spotkanie władz miasta z działkowcami” informuje o spotkaniu przedstawicieli OZ w Pile z Prezydentem Piły.  Wśród poruszanych tematów było dofinansowanie ROD oraz gospodarka odpadami. Z pełnym przebiegiem spotkania można zapoznać się na stronie pzd.pl w artykule „Spotkanie Prezesów ROD z Piły z udziałem władz miasta”.
  • Gp24.pl w dn. 24 czerwca br. w artykule „Na ulicach Słupska coraz częściej  spotkać można dziki”  uprzedza, że dziki wkraczają także na tereny rodzinnych ogrodów działkowych, powodując straty. Jak zabezpieczyć swoją działkę przed wizytą „niepożądanych gości” dowiesz się, czytając artykuł na stronie pzd.pl „Dziki w ogrodzie”.
  • DziennikZachodni.pl 24 czerwca br. w artykule „Najpiękniejsze ogrody Województwa Śląskiego 2016” informuje o konkursie dla działkowców z tego województwa na najpiękniejszą działkę. Do wygrania jest m.in. kosiarka ufundowana przez OZ Śląski. Szczegóły znajdziesz na stronie pzd.pl w artykule „Plebiscyt Śląskie Ogrody 2016 w Dzienniku Zachodnim”.
  • Prawo.GazetaPrawna.pl w dn. 25 czerwca br. w artykule „Za co działkowiec może zostać ukarany?” podaje szereg najczęściej naruszanych przepisów na terenie ROD, za złamanie których działkowiec może ponieść karę. Aby uniknąć przykrych konsekwencji koniecznie zapoznaj się z przepisami związkowymi: ustawa o Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz Regulamin ROD.
  • Polska Agencja Prasowa w dn. 25 czerwca br. w artykule „Miejskie pszczoły dają dużo miodu” informuje, że pszczoły w miejskich pasiekach dają zdecydowanie więcej miodu od wyspecjalizowanych pasiek. Przypomnijmy, że obecnie na terenie wybranych ROD trwa akcja Greenpeace „Wielki Spis Zapylaczy”. Więcej o akcji przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Naukowcy liczą na wsparcie działkowców w liczeniu pszczół. Pomożecie?”.
  • Um.Torun.pl w dn. 27 czerwca br. w artykule „Toruń Ogrodem 2016” informuje o XVII edycji tego konkursu. Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach, a jedną z nich są działki ogrodnicze w ROD zrzeszonych w PZD. „Kryteria oceny terenów zieleni to: układ kompozycyjny, funkcjonalność i wkomponowanie założenia w otaczającą przestrzeń, dobór i kondycja rosnącej zieleni oraz sposób utrzymania świadczący o wykonywaniu niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych ,społeczny, edukacyjny i sąsiedzki charakter terenu zieleni, wrażenie ogólne”.
  • BiznesIstyl.pl w dn. 27 czerwca br. w artykule „Pryskanie mlekiem i inne sposoby na choroby pomidorów” podaje rady jak walczyć z chorobami dotykającymi uprawy pomidorów. Bądź na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi upraw oraz radami jak poradzić sobie ze szkodnikami, czytając artykuły w zakładce na stronie pzd.pl „Aktualności – Porady ogrodnicze”.
  • Rpo.gov.pl w dn. 30 czerwca br. w artykule „Spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców” opublikował relację z niniejszego spotkania. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz także na stronie pzd.pl w artykule „Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich”.
  • Polska - Głos Wielkopolski w dn. 29 czerwca br. w artykule „Ogrody po niemiecku – nasi działkowcy zobaczyli jak działają” informuje o wycieczce działkowców z okręgu poznańskiego do ogrodów działkowych w Niemczech. Pełną relację z tej wyprawy przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Ogrody działkowe po niemiecku”.

 

Opr. AD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.