Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarcie siłowni plenerowej w ROD Kolejarz w Inowrocławiu - 12.07.2016

ROD "Kolejarz" w Inowrocławiu przyzwyczaił już swoją społeczność do innowacji i ciekawych - polepszających funkcjonowanie działkowców - przedsięwzięć. Tym razem na terenie ogrodu, obok innych atrakcji,  stanęła siłownia plenerowa. Terapia ogrodem - to jeden z realizowanych uparcie ideałów.

Nie tak dawno "Kolejarz" był gospodarzem Okręgowych Dni Działkowca - taki przywilej mają tylko wyróżniające się ogrody. Przypomnieć warto, że ogród przy zbiegu ulic Pileckiego i Toruńskiej był w 2015 roku laureatem drugiego miejsca ogólnopolskiego konkursu "Rodzinny Ogród Działkowy" oraz zwycięzcą okręgowego konkursu "Wzorowy Ogród 2014".W tym tygodniu oddano do użytku siłownię: jest to efekt realizacji długofalowego programu polityki społecznej skoncentrowanej m.in. na aktywizacji osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Oczywiście użytkownikami swoistego kącika rehabilitacyjnego mogą być osoby w każdym wieku, dodać warto, że siłownia graniczy ze sporym placem zabaw.

W otwarciu siłowni uczestniczyli przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD, m.in. wiceprzewodnicząca - Urszula Walusiak, Jan Malesza, działkowcy, a wśród nich oddani "Kolejarzowi": prezes inowrocławskiego ogrodu Jerzy Oliwkowski wraz z żoną Elżbietą.

To z pewnością nie koniec atrakcji, którymi od czasu do czasu zaskakuje "Kolejarz".

 

Opr. J.O

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.