Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 70-lecia ROD Powstańców w Płocku - 08.07.2016

W sobotę 2 lipca br. ROD Powstańców w Płocku przeżywał niezwykły jubileusz 70. rocznicy powstania ogrodu. „Ruch ogrodnictwa w Polsce liczy prawie 120 lat. W ten długi czas, dzisiaj w sposób szczególny, wciela się ogród im. Powstańców w Płocku, którego historia jest niezwykle bogata i pisana nieustannie od 70 lat” – podkreślił Przewodniczący Delegatury Rejonowej Marcin Werner w swoim słowie wygłoszonym do zebranych.

Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Zarządu ROD im. Powstańców w Płocku p. Dariusz Antonowicz, który powitał zebranych, a następnie przedstawił zarys historyczny powstania Ogrodu. Wśród zaproszonych Gości byli m.in. Przedstawiciele Delegatury Rejonowej w Płocku Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców w Warszawie w osobach: Przewodniczący Pan Marcin Werner, Pani Alicja Markowska i Pan Piotr Mańczak. W imieniu Prezydium Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD Przewodniczący wręczył Puchar z okazji Jubileuszu 70 – lecia powstania ogrodu, a w imieniu Delegatury Rejonowej w Płocku i własnym, wręczył statuetkę i list gratulacyjny dla Ogrodu składając również życzenia: „Przyjmijcie Państwo serdeczne podziękowanie za wszystkie lata pracy na rzecz ruchu ogrodnictwa, ale i dla dobra Waszego ogrodu. Życzę wszystkim dalszego rozwoju, realizacji ambitnych planów, a także pokoju i spokoju o nasze wspólne dobro, które dzisiaj nazywa się Rodzinny Ogród Działkowy im. „Powstańców” w Płocku”.

Pani Alicja Markowska oraz Piotr Mańczak wręczyli Działkowcom srebrne i brązowe odznaczenia „ZASŁUŻONY DZIAŁKOWIEC” oraz pamiątkowe Dyplomy.

Podczas uroczystości została odsłonięta również tablica pamiątkowa. Czynności tej dokonał Pan Tadeusz Częstochowski – były Prezes ROD. Po części oficjalnej odbył się piknik, na którym nie zabrakło muzyki na żywo, gorącej kiełbaski i kaszanki, tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, grochówki, kawy i herbaty. Zabawa integracyjna trwała do późnych godzin nocnych.

Marcin Werner

Przewodniczący

Delegatury Rejonowej w Płocku OM PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.