Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uroczyste świętowanie Krajowych Dni Działkowca i Jubileuszu PZD - 26.08.2016

Krajowe Dni Działkowca to wielkie święto ruchu działkowego, które co roku organizowane jest pod koniec wakacji. To również okazja do integracji i spotkania działkowców z całego kraju. W tym roku świętowanie będzie jeszcze bardziej uroczyste i doniosłe. Wspólnie cieszyć się będziemy nie tylko z działkowych plonów oraz konkursowych sukcesów działkowców i ogrodów, ale też hucznie świętować będziemy urodziny PZD.

Krajowe Dni Działkowca połączone z uroczystością 35-lecia działalności Związku odbędą się 3 września (tj. sobota) br. w Zabrzu. Ze względu na obchodzony przez Związek w 2016 roku jubileusz istnienia obchody zyskają jeszcze bardziej uroczystą oprawę, a na biorących udział działkowców czekać będzie wiele niecodziennych i niespodziewanych atrakcji. Nie zabraknie urodzinowego tortu i godnego uczczenia tej rocznicy, a także czasu na składanie życzeń oraz spotkanie z tymi, którzy przez minione 35 lat godnie i pracowicie służyli na rzecz rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Każdy uczestnik Krajowych Dni Działkowca będzie mógł wpisać swoje życzenia w specjalnie przygotowaną jubileuszową księgę.

Impreza organizowana jest przez PZD przy współpracy z Prezydentem Miasta Zabrze Małgorzatą Mańką-Szulik oraz Okręgowym Zarządem Śląskim PZD. Z tej okazji zabrzańskie ulice zostaną przystrojone flagami związkowymi w barwach zielono-żółtych.

Wśród zaproszonych gości są m.in. politycy z regionu i całego kraju, którzy deklarują swoją przyjaźń i poparcie dla ruchu działkowego, a także stają w obronie interesów i praw działkowców. Ponadto wśród honorowych gości pojawią się zasłużeni działacze PZD, który w minionych 35 latach z poświęceniem pracowali na rzecz wspólnego dobra ogrodów działkowych i Związku. Zaplanowano również m.in. uroczyste posiedzenie Krajowej Rady PZD, w której uczestniczyć będą zaproszeni zasłużeni działacze PZD. Otrzymają oni specjalnie przygotowane pamiątkowe odznaczenia, a także dyplomy. Na Krajowych Dniach Działkowca, jak co roku, obecni będą także uczestnicy krajowych konkursów „Wzorowa Działka Roku 2016” i „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016”. W tym uroczystym dniu zostaną bowiem oficjalnie ogłoszeni zwycięzcy i laureaci tych konkursów. Organizatorzy przewidują, że w Zabrzu obecnych będzie blisko 800 działkowców z całego kraju. Z okazji tej wyjątkowej uroczystości działkowcy otrzymają upominki oraz przygotowane specjalnie na tę uroczystość jubileuszowe wydanie „Zielonej Rzeczpospolitej”.

Zaplanowano także wiele imprez towarzyszących, jak również dodatkowe stoiska i atrakcje związane z regionem śląskim. W Zabrzu działkowcy będą mogli zwiedzić nie tylko liczne ogrody, które są jedną z najpiękniejszych wizytówek tego miasta, ale też poznać śląskie atrakcje, jak choćby zwiedzić zabytkową kopalnię węgla kamiennego Guido, gdzie prezentowana jest m.in. historia śląskiego górnictwa i metody wydobycia węgla z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto pojawią się stoiska, na których działkowcy prezentować będą historię swoich ROD oraz tegoroczne plony. Będą także stoiska ogrodnicze i lokalne. To z pewnością nie koniec atrakcji, jakie będą udziałem wszystkich świętujących ten wyjątkowy dzień w Zabrzu działkowców i  zaproszonych gości.

Krajowe Dni Działkowca odbędą się w Zabrzu na terenie obiektu Śląskie Ranczo przy ul. Stanisława Webera 18. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.