Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Odwiedziny przedszkolaków w ROD Prefabet w Kolbuszowej - 01.07.2016

W piękne czwartkowe przedpołudnie 23.06.br. najmłodsza grupa dzieci -„Krasnoludków” z Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej odwiedziła Rodzinny Ogród Działkowy „Prefabet”. 

Z niedowierzaniem zwiedzali ogród, w którym podobno mieszkają krasnale i Baba Jaga, bo mają w nim swoje domki. Dzieci podziwiały piękne kwiaty, poznawały różne warzywa i owoce a najodważniejsze poznawały smak owoców. 
 
 
Przedszkolakom bardzo smakowały pierwsze tego lata borówki amerykańskie. Spodobały im się również grządki z kolorowymi warzywami, trafnie nazywały większość z nich. 
 
Po krótkim poczęstunku i odpoczynku przyszedł czas na zabawę. Największe oblężenie przeżyła zjeżdżalnia. Był czas na grę w piłkę, minigolfa i badmintona oraz inne gry i zabawy ruchowe. Śmiechom i piskom nie było końca.
 
Zmęczone, ale zadowolone dzieciaki podziękowały Zarządowi ogrodu za zaproszenie i wręczyły pamiątkowy dyplom. Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały od działkowców mały smakołyk i bukiet świeżych kwiatów do swojego kącika przyrodniczego. Przedszkolaki obiecały jeszcze odwiedzić ogród. 
 
 
 
Tekst: Andrzej Chmielowski – Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej
Zdjęcia: Sylwia Mazan – Przedszkole nr 1 w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio