Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Piknik dla przedszkolaków w ROD Oaza w Piotrkowie Trybunalskim - 01.07.2016

Zarząd ROD Oaza w Piotrkowie Trybunalskim podejmuje intensywne działania na rzecz najmłodszych. 17 czerwca w ogrodzie miał miejsce piknik dla dzieci, w którym wzięło udział aż 60 przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 24 w Piotrkowie Trybunalskim.

Piknik odbył się pod hasłem „Od najmłodszych lat uczymy się obcować z przyrodą”. Na dzieci czekały liczne atrakcje, gry i zabawy. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w rodzinnym ogrodzie działkowym, podczas której mogły przyjrzeć się z bliska uprawie warzyw i owoców.

Na najmłodszych czekały upominki, które pomógł sfinansować Wojewódzki Ośrodek Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Relacje z pikniku pojawiły się licznie na łamach lokalnych gazet i w telewizji regionalnej.

To jednak nie jedyna impreza skierowana do dzieci, która odbywa się w ROD Oaza. Co roku działkowcy organizują w sierpniu wielki piknik, w którym zazwyczaj bierze udział minimum 150 dzieci.  Na pikniku na dzieci czekają trampoliny i dmuchańce, a także odbywa się m.in. pokazy straży pożarnej czy policji.  Imprezie towarzyszy akcja znakowania rowerów.

Akcje działkowców z ROD Oaza doskonale wpisują się w Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD, z którym można zapoznać się TUTAJ.

ROD „Oaza” w Piotrkowie Trybunalskim został założony w 1981 roku. Ma 11,5 ha i użytkuje go 350 działkowców wraz z rodzinami. W tym roku ogród obchodzi swój 35. jubileusz.


AD

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio