Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Wniosek ten sporządzały osoby, które z planami przestrzennymi zagospodarowania miast nie miały w życiu do czynienia, nawet w Internecie" - 27.06.2016


Włocławek, 23 czerwca 2016 roku

Mirosław Rogiewicz

ROD „Azoty I

87 - 800 Włocławek

 

 

Rzecznik Praw Obywatelskich

Dr Adam Bodnar

Warszawa

 

Panie doktorze,

Jestem działkowcem z bardzo długim stażem, a co za tym idzie również doświadczeniem i sporym bagażem życiowym, dlatego postanowiłem nakreślić do Pana kilka zdań. Powodem tego jest Pańskie wystąpienie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wniosek, który jest niczym innym jak prawniczym wywodem mającym za cel zniszczenie dorobku działkowców. Przyrównuje Pan w nim altany działkowców do budynków mieszkalnych, co z natury jest już błędną interpretacją. Błędną, jak wcześniejsza interpretacja Naczelnego Sądu Administracyjnego, czym jest altana działkowa, którą to NSA określiło jako drewnianą, ażurową budowlę. Nie zgodzę się również z podjętą przez Pana teorią, jakoby budowle (czytaj altany działkowe), mimo, że spełniają określone kryteria w ustawie Prawo budowlane ale posadowione na terenie, który w planach zagospodarowania ma inne przeznaczenie należy traktować jako innego rodzaju samowolą budowlaną.

Z całym szacunkiem, ale czy Pan lub osoby, które przygotowywały wyżej wspomniany wniosek do NSA zapoznały się z problemem? Odnoszę nieodparte wrażenie, że wniosek ten sporządzały osoby, które z planami przestrzennymi zagospodarowania miast nie miały w życiu do czynienia, nawet w Internecie.

Szanuję władzę w mojej ojczyźnie, ale nigdy nie pogodzę się z bylejakością wykonywania swoich obowiązków. Tego wymagam od siebie ale tez i innych. Dlatego, zwracam się do Pana o zweryfikowanie swoich działań wobec działkowców.


Z pozdrowieniami

Mirosław Rogiewicz

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio