Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Łomżyńscy policjanci apelują do działkowców o „sąsiedzką czujność” - 27.06.2016

Łomżyńscy policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych, altanek działkowych, a także domów w budowie o „sąsiedzką czujność” i zabezpieczanie swojego mienia. Okres letni sprzyja kradzieżom w tego typu miejscach.

Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach działkowych. Niestety fakt ten wykorzystują także przestępcy, którzy bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe mienie. Zgłoszenia takich kradzieży policjanci otrzymali w miniony weekend. Z działki rekreacyjnej zniknęły krzewy i drzewka ogrodowe o wartości około 1 tys. złotych, a z wnętrza jednej z altanek została skradziona butla gazowa. W kolejnym przypadku sprawca zainteresował się stojącą na działce trampoliną ogrodową, której kradzież spowodowała stratę w wysokości 500zł. Mundurowi apelują o zabezpieczanie mienia przed kradzieżą i „sąsiedzką czujność”. Altanki, ogródki działkowe, domy w budowie – to miejsca, gdzie złodzieje zazwyczaj korzystają z okazji i wynoszą pozostawione tam wartościowe przedmioty.

Dlatego:

  • Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.
  • Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.
  • Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.
  • Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję (997). Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.
  • Oznakujmy przedmioty pozostawione na działce - spiszmy ich numery fabryczne lub seryjne. Zebrane dane przechowujmy w domu. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie zidentyfikować. Znakowanie mienia i rowerów można wykonać w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, w budynku przy ul. Partyzantów 48b. Informacje pod nr telefonu: 86 474 1280

Źródło: www.lomza.policja.gov.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.