Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szczecińskie spotkanie organizacji pozarządowych "Pod Platanami 2016" - 27.06.2016

W niedzielę 5 czerwca 2016 r. odbył się XV Wielki Piknik Pasji -  Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”, w którym brał również udział Polski Związek Działkowców Okręg w Szczecinie.

Oprócz PZD, w cieniu platanów rozgościło się ponad 160 organizacji pozarządowych, które przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców Szczecina. Były występy zespołów dziecięcych, młodzieżowych i „30+”.

Dla najmłodszych przygotowano konkursy, zabawy, warsztaty plastyczne, odwiedzający mogli skosztować domowych wypieków, napić się kawy, uzyskać informacje  dotyczące różnych stowarzyszeń - patriotycznych, historycznych, kresowych, działających przeciw uzależnieniom, stowarzyszeniom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych i wielu, wielu innych.

Polski Związek Działkowców również służył poradami - ogrodniczymi, udzielano informacji o konkursach w okręgu, dużym zainteresowaniem cieszył się temat ekologii w ogrodzie.

Odwiedzający nasze stoisko mogli nabyć fachową literaturę wydawnictwa działkowca, otrzymywali ulotki i broszury. Wielu młodych ludzi dopytywało się o procedury nabycia działki i jakie muszą spełniać warunki, interesowali się w jakim rejonie Szczecina są wolne ogródki. Sami instruktorzy twierdzili, że dawno nie było takiego zainteresowania zwłaszcza młodych chcących zostać działkowcami.

Spotkanie „Pod Platanami” przebiegło przy pięknej, słonecznej pogodzie, przy dźwiękach muzyki płynącej ze sceny. Z naszymi sympatykami spotkamy się już wkrótce - we wrześniu na kiermaszu ogrodniczym na Wałach Chrobrego – więc do zobaczenia!

J.Sielicka

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.