Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zajęcia dla działkowców na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w okręgu świętokrzyskim - 24.06.2016

Sekcja ogrodnicza działająca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbywająca zajęcia w siedzibie Okręgu Świętokrzyskiego PZD, zakończyła rok akademicki 2015/2016.

W zajęciach uczestniczą działkowcy z kieleckich ROD. Zajęcia odbywają się  co dwa tygodnie po 1,5 godz. Zgrana i sympatyczna grupa licząca ponad 30 osób, odznacza się dużą wiedzą ogrodniczą.

W trakcie ostatniego spotkania, na zakończenie semestru, studenci rozwiązywali test związany z tematyką całorocznych  zajęć. Jak pokazały jego wyniki, osoby piszące wykazały się dużą wiedzą, co miało swoje wymierne przełożenie – wszyscy zdający otrzymali najwyższe z ocen.

W części praktycznej egzaminu, studenci otrzymali nasiona roślin dwuletnich, z których mają wyprodukować rozsady i kolejno jesienią nimi się podzielić z innymi uczestnikami zajęć. Na zakończenie przy kawie, herbacie i słodyczach omawiano znaczenie roślin w kulturach różnych krajów na przestrzeni wieków, symbolikę kwiatów oraz ich powiązanie ze znakami zodiaku.

W nagrodę za pilność w zajęciach i posiadaną wiedzę uczestnicy otrzymali różne gatunki roślin, które z całą pewnością znajdą swoje miejsce na uprawnianych działkach.

 

Już dziś z niecierpliwością oczekujemy na kolejny już rok akademicki!


Edward Galus

Prezes OZŚ PZD w Kielcach

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.