Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lekcje przyrody w ROD Hutnik II w Stalowej Woli - 24.06.2016

W dniach 16.06 i 22.06 Rodzinny Ogród Działkowy Hutnik II w Stalowej Woli odwiedziły najmłodsze klasy stalowowolskich szkół. 16 czerwca w ROD Hutnik II gościliśmy uczniów  dwóch klas pierwszych Sp. nr  1 w Stalowej Woli,  a 22 czerwca z zaproszenia Prezesa Jacka Małkiewicza skorzystała kl. I d z Sp. nr 12 w Stalowej Woli.

Na początku Prezes Jacek Małkiewicz oraz Kierownik Delegatury  Aneta Komada przywitali małych gości na placu ROD Hutnik II słodkim upominkiem i soczkiem.

Prezes opowiedział historię powstania ROD Hutnik II,  a następnie zaprosił na wycieczkę po ogrodzie.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały wszystko co dzieje się na ogrodzie. Zapoznawały się z terenem ogrodu działkowego. Rozpoznawały rośliny, obserwowały ptaki. Odbyły lekcję przyrody, podczas której rozpoznawały znane już warzywa i owoce. Poznawały warunki  w jakich żyją rośliny.

 

Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła dzieciom Pani Maria Gurczyńska, która przygotował na swojej działce wiele atrakcji. Na piknikowych kocach dzieci poznawały zioła, dotykały, wąchały, pocierały, a Pani Maria opowiadał o ich zastosowaniu.

 

 

Potem Pani Maria zaprosiła dzieci do wspólnych prac na działce. Cała grupa podlewała rośliny, plewiła, podsypywała truskawki, kosiła trawnik .Wszyscy mali pomocnicy byli bardzo zadowoleni.

Po zakończeniu prac Pani Maria przygotowała chrupiące smakołyki, a sąsiedzi zaprosili dzieci na poziomki.

Ta niezwykłą lekcja przysporzyła dzieciom wiele atrakcji, rozbudziła ogromne zainteresowanie przyrodą i wszyscy zadeklarowali, że jak dorosną będą mieli działki J Dzieci były zafascynowane ogrodem i działkami!

 

Kolejne spotkanie na ogrodzie już jesienią po powrocie z wakacji.

 

Aneta Komada

Kierownik Delegatury  OZP PZD w Tarnobrzegu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.