Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD „Magnolia” w Kielcach otwarty na potrzeby osób niepełnosprawnych - 24.06.2016

W dniu 18 czerwca br. odbyło się już trzecie ze spotkań członków Stowarzyszenia „Nadzieja” na terenie ROD „Magnolia” w Kielcach. 


Jak co roku, tak i obecnie, dzięki dużej życzliwości i zaangażowaniu Zarządu ROD na czele z jego Prezesem – Panem Józefem Staweckim, osoby niepełnosprawne miały możliwość skorzystania z urządzonego terenu wspólnego Ogrodu celem organizacji spotkania integracyjnego.

W ramach przygotowanego programu przeprowadzono m. in. pogadanki oraz konkursy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Laureaci otrzymali symboliczne nagrody rzeczowe.


Z uwagi na słoneczną pogodę, także Prezes Zarządu ROD przygotował dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci lodów. 


Odbyte spotkanie integracyjne wpisuje się już w tradycję ROD „Magnolia”, który ze swojej strony udostępnia teren Ogrodu oraz jego infrastrukturę na potrzeby członków Stowarzyszenia. Przy smażonych na grillu kiełbaskach, wspólnym śpiewie i zabawie można zapomnieć o codziennych trudnościach i problemach. Spotkanie było także idealną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury działkowej, co procentuje pełniejszą integracją z grupą rówieśniczą i rodzinami osób niepełnosprawnych. 

Jan Stańczyk
Dyrektor Biura 
Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.