Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przegląd ogrodu i działek w ROD Górnicza Radość w Gliwicach - 24.06.2016

W dniu 18.06.2016 roku Zespół kontrolny powołany przez Prezydium Okręgu Śląskiego w Katowicach dokonał przeglądu Ogrodu oraz działek w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Górnicza Radość" w Gliwicach  Sośnicy.

Ogród zlokalizowany blisko osiedla jest zielonymi płucami dla tego rejonu. Bardzo dużo zieleni, działki od strony alei ogrodowych odgrodzone żywopłotami utrzymywanymi przez działkowców.  Większość działek to działki  warzywne i rekreacyjne. Działkowcy uprawiają bardzo dużo warzyw, jest też duża  ilość  szklarni i tuneli foliowych.

Wielu młodych działkowców urządza swoje działki bardzo nowocześnie  i gustownie. Aleje ogrodowe trawiaste służą do spacerów nie tylko działkowców, ale również lokalnej społeczności.

 

Ogród posiada Dom Działkowca  który służy do spotkań działkowców, uroczystości  rodzinnych działkowców, jak również do spotkań aktywu związkowego (szkolenia, narady).

Infrastruktura ogrodu jest w dobrym stanie technicznym. Dom Działkowca jest systematycznie modernizowany z udziałem środków finansowych z Funduszu Rozwoju Okręgu Śląskiego.

Działkowcy ze zrozumieniem podchodzą do potrzeb ogrodu w  temacie remontu.

ZJ

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio