Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w ROD „XXXV-lecia” w Radomiu-Godów II - 23.06.2016

Edukacja proekologiczna wśród dzieci i młodzieży służy do kształtowania ich postawy i zachowań w środowisku naturalnym, zwraca uwagę na bogactwo przyrody i jej piękno. Dzieci uczestniczące w zajęciach na świeżym powietrzu, mające aktywny kontakt z przyrodą, łatwiej przyswoją sobie wiadomości dotyczące jej ochrony, nauczą się właściwych zachowań.

DSC02951

Obserwując środowisko przyrodnicze kształcą w sobie zdolność do odczuwania piękna przyrody i zrozumienia jak ważna jest w życiu człowieka. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa w Sołtykowie, której uczniowie wraz nauczycielkami odwiedzili nasz ogród.

DSC02915

Dzieci zostały oprowadzone po ogrodzie, z zainteresowaniem słuchały opowieści na temat domków lęgowych ptaków, hoteli dla pożytecznych owadów i innych ciekawostek przyrodniczych. Ich aktywność świadczyła o dużym zainteresowaniu tematem. Po zakończonej wycieczce po ogrodzie w ogrodowej świetlicy odbył się konkurs rysunkowy. Dzieci rysowały wszystko to, co najbardziej im się podobało i co zapamiętały z tej ogrodowej wizyty.

Zarząd Ogrodu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.