Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wieczór wspomnień w okręgu koszalińskim - 22.06.2016

18 czerwca 2016 roku Okręgowy Zarząd PZD w Koszalinie korzystając z własnej bazy lokalowej i terenu ROD Malwa umożliwił zorganizowanie uroczystego zebrania członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koła nr 25 im. Bohaterów 8 Dywizji z okazji 35 rocznicy powstania ZŻWP. 

Po części oficjalnej, w czasie której Prezes Koła nr 25 ZŻWP ppłk rez. Wiktor Kamiński wręczył na ręce Prezesa OZ Mariana Sekulskiego podziękowania za udzieloną pomoc organizacyjną, odbył się wieczór wspomnień przy grillu.

 

Należy podkreślić, że większość członków koła nr 25 ZŻWP jest również działkowcami i organizowała 40 lat temu ROD im. Emilii Gierczak w Koszalinie. Uroczystości  jubileuszowe ROD zaplanowane są na 27 sierpnia 2016 roku. Nie bez znaczenia jest fakt, że 8 Dywizja Piechoty przez dziesiątki lat w zmieniającej się formie organizacyjnej stacjonowała w Koszalinie i w 2001 roku jako 8 Dywizja Obrony Wybrzeża została rozwiązana.

Wspominano chwile wspólnej służby, dzielono się wspomnieniami z problemów jakie należało rozwiązać zakładając i organizując ogród działkowy, wówczas wojskowy.

Spotkanie upłynęło w atmosferze wspomnień przy wyśmienicie przygotowanych potrawach z grilla. Okręgowy Zarząd PZD reprezentowany był przez Mariana Sekulskiego Prezesa OZ, Ryszarda Nowaka wiceprezesa OZ i Prezesa Zarządu ROD im. Emilii Gierczak w Koszalinie Władysława Duka.

 

Dyrektor biura OZ

Ryszard Nowak 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.