Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Lekcja przyrody w ROD „100-lecia Zakładów Mięsnych” w Toruniu - 22.06.2016

20 czerwca 2016 roku, pomimo deszczowej pogody, na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego „100-lecia Zakładów Mięsnych” w Toruniu przybyły zaproszone dzieci z klasy 2 A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Toruniu. Uczniowie przybyli do ogrodu w towarzystwie wychowawczyni Pani mgr Violetty Hoffmann - Truszczyńskiej wraz z niektórymi rodzicami.

Zaproszonych gości przywitała Pani Prezes Zarządu ROD Maria Jarzębowska, która rozpoczynając pobyt dzieci na terenie ogrodu opowiedziała historię jego powstania. Następnie dzieci zostały zaproszone na krótką pieszą wycieczkę po terenie ogrodu. Podczas tego spaceru mogły zapoznać się z terenem ogrodu działkowego. Spacerując po ogrodowych alejkach i działkach dzieci odbyły lekcję przyrody, podczas której rozpoznawały znane już warzywa i owoce, zapoznawały się z warunkami, w jakich żyją rośliny, wsłuchiwały się w śpiew ptaków.
 
 
Po wyczerpującym spacerze i zdobyciu nowej wiedzy dotyczącej  przyrody drugoklasiści udali się na ogrodowy plac zabaw „Zagrodę urwisów”. Plac zabaw cieszył się ogromnym powodzeniem.  Dzieci korzystały ze wszystkich konstrukcji tam umieszczonych pod bacznym okiem dorosłych uczestników wycieczki. W czasie, kiedy dzieci bawiły się na placu zabaw został dla nich i ich opiekunów przygotowany poczęstunek w formie grilla, który przygotowała i podała Pani Prezes ROD – Maria Jarzębowska. Wszystko bardzo smakowało uczestnikom lekcji przyrody, ponieważ nic nie smakuje lepiej, niż posiłek przygotowany na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie!. Po krótkiej przerwie i nowym przypływie energii dzieci brały udział konkursach zespołowych. Zabawie tej towarzyszyła ogromna radość i wesoły, głośny doping dla swoich drużyn. Po zawodach „mali działkowcy” mogli posilić się słodkimi przekąskami oraz napojami.         
 
 
Na zakończenie pobytu dzieci w ogrodzie Pani Prezes Zarządu ROD podziękowała wszystkim za przybycie i miło spędzony wspólnie czas. Dzieci również podziękowały przedstawicielowi ogrodu za zaproszenie i umożliwienie poznania przyrody oraz rodzinnego ogrodu działkowego „100-lecia Zakładów Mięsnych” w Toruniu wręczając Pani Prezes Zarządu ROD pamiątkowy dyplom z podziękowaniem i własnoręcznie przygotowaną laurkę. Dzieci wraz z wychowawczynią zadowolone i w wesołych nastrojach wróciły do szkoły pełne nowych wrażeń i bogatsze o nowe wiadomości zdobyte podczas wycieczki w ogrodzie.
 
 
 
 
Przygotowała:
mgr Blandyna Łubkowska
instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio