Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Radosny Dzień Dziecka w ROD Meliorant w Grudziądzu - 17.06.2016

Pogodnym i słonecznym porankiem przywitał nas dzień 5 czerwca. Dzień bardzo ważny dla naszych dzieci i rodziców, ponieważ w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Meliorant” w Grudziądzu, w tym właśnie dniu, długo oczekiwanym przez dzieci, w samo południe rozpoczął się piknik dla dzieci. Zarząd Ogrodu zaprosił dzieci wraz z rodzicami na plenerowe gry, konkursy z nagrodami, zabawy ruchowe oraz wszelkie inne atrakcje, które tylko w dziecięcych marzeniach się rodzą.  
 
 
Dzieci licznie przybyły na świąteczny piknik. Powitała je Pani Prezes ROD Renata Kucharska, zaprezentowała program świątecznej imprezy i przekazała dzieci pod opiekę ogrodowej opiekunki, a zarazem niezwykłej ogrodowej czarodziejki Pani Ani Szuckiej, która dzieci obdarzyła wyczarowanymi  podarunkami. Dzieci szczęśliwe i uśmiechnięte weszły do kolorowo udekorowanej świetlicy, gdzie na suto zastawionych stołach  czekał na nie wyśmienity poczęstunek. Po poczęstunku dzieci chętnie przystąpiły do konkursów. Ileż było śmiechu i zabawy przy przeciąganiu liny, gdzie z jednej strony za linę chwycili chłopcy, a z drugiej dziewczynki. Wiadomo, chłopaki myślą, że to oczywiste wygrać z dziewczynami, ale u nas stało się inaczej. Dziewczyny były górą!
 
 
Dużo emocji i samozaparcia przysporzyły dzieciom wyścigi w workach. Nie mniej emocjonująca była również  rywalizacja o zdobycie „grającego krzesła”. W tej konkurencji dobrze sprawdziły się starsze dzieci. Niełatwo było rzucić woreczkiem do celu, czy maszerować z łyżką w ustach. A, jakiego skupienia wymagało przerzucanie balona z wodą z ręcznika na ręcznik. Atrakcją był także konkurs tańca przy rytmicznej muzyce i pulsujących światłach. Dzieci w każdym wieku okazały się fenomenalnymi tancerzami. Potrafiły nawet doskonale tańczyć  trzymając w ręku kolorową watę cukrową, co przy barwnych światłach i rytmicznej muzyce dało to niesamowity barwny efekt. Rywalizacja w wielu jeszcze innych konkurencjach była ogromna i nawet zapierała dech rodzicom  dopingującym w rywalizacji swoje pociechy. Niespodzianką na koniec zabawy była piniata. Wszystkie dzieci zgromadziły się pod podwieszonym workiem pełnym przeróżnych upominków. Dzieci musiały bijąc maczugą w worek spowodować poprzez pęknięcie worka rozsypanie się jego zawartości i szybkie ich pozbieranie z podłogi. Dzieci okazały się niesamowicie bystre i doskonale zdały test na poradzenie sobie w niezwykłej, zaskakującej sytuacji.
 
 
Zabawa dobiegła końca. Rozgrzane do czerwoności dziecięce buzie, spocone czoła i brody ociekające sokiem z arbuza lub wodą wodnego lodu świadczyły o tym, że energia już się wyczerpała. Czas było wracać do domu. Wielka szkoda – mówiły – ale na ich dziecięcych twarzyczkach pojawił się radosny uśmiech, kiedy Panie, prezes i dobra, ogrodowa czarodziejka obiecały spotkanie na przyszły rok!
Kochajmy wszystkie dzieci. One żyją dla nas - dorosłych, aby oczyścić i poruszyć nasze serca, ponieważ miłość do dzieci uszlachetnia wszystko. Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.                                                                            
 
Katarzyna  Kucharska
sekretarz ROD „Meliorant”

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio