Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Liczy się tylko forsa i interesy wąskiej grupy osób pragnących zrobić interes na bezkosztowym przejęciu terenów działkowych" - 15.06.2016

Szanowny Panie Rzeczniku

Z ogromnym niepokojem przyjąłem wiadomość o kolejnej „aktywności w działaniu" Urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich w odniesieniu do społeczności działkowców naszego Kraju.

Pisząc o „kolejnej aktywności" mam w pamięci nieodległe działania Pana jak i Pańskich poprzedników na tym urzędzie podejmowane bez mała przeciwko wszystkim działkowcom.

Przecież nie im będzie służyć Pana ostatnie wystąpienie do NSA w sprawie rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych dotyczących możliwości stosowania przez organy nadzoru budowlanego wobec budynków (budowli) niewymagających zgłoszenia ani pozwolenia na budowę.

W działaniu tym z dalszej perspektywy, od stolicy odległego miasta Bydgoszcz transparentnie widać cel przyświecający tej inicjatywie oraz inicjatorów tego działania, którzy nie złożyli jeszcze broni w osiągnięciu celu - bezkosztowego przejęcia atrakcyjnych terenów użytkowanych przez Rodzinne Ogrody Działkowe.

Niepokojącym jest to, że do osiągnięcia przez „Nich" tego celu po raz kolejny zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Szanowny Panie Rzeczniku!

Miałem dotychczas przeświadczenie, że Pan, jako Rzecznik Praw Obywatelskich, będzie chronić i walczyć o prawa obywateli, zwłaszcza tych gorzej sytuowanych i mniej obytych w zawiłościach polskiego prawodawstwa.

W świetle przytoczonych powyżej faktów, mam poważne wątpliwości, a wręcz nabieram coraz większego przeświadczenia, że w Pana działaniach nie ma znaczenia dobro ogółu, wraz z rodzinami, prawie czteromilionowej rzeszy działkowców,

Liczy się tylko forsa i interesy wąskiej grupy osób pragnących zrobić interes na bezkosztowym przejęciu terenów działkowych.

Z wyrazami szacunku

Jan Ciesielski 

ROD im. kpr. BENEDY w Bydgoszczy

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio