Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Po prawniku, tak wytrawnym jak Pan, spodziewałem się o wiele dogłębniejszego pochylenia się nad problemami ROD" - 14.06.2016

 

Szanowny Panie Rzeczniku,

Po zapoznaniu się z treścią Pana wniosku do NSA, uznałem za konieczne ustosunkowanie się do podniesionych w nim wątków bezpośrednio skierowanych w dobre imię ale i majątek działkowców.

Pańskie podejście do problematyki altan działkowych zdaje się być czysto teoretyczne i pozbawione elementarnej wiedzy, lub co gorsza, uległ Pan osobom, które z premedytacją nabywały działki tylko po to, by zamieszkać w altanach, często rozbudowując je w efekcie końcowym, odbiegających swymi gabarytami od dozwolonych prawem. Jakże irracjonalne jest także podejście do przypisywania nielegalności prawnej altanom, które postawione są w ogrodach, na terenach nie ujętych w planistyce miast jak tereny zieleni działkowej, mimo że są zgodne z Prawem Budowlanym. Po prawniku, tak wytrawnym jak Pan, spodziewałem się o wiele dogłębniejszego pochylenia się nad problemami rodzinnych ogrodów działkowych a nade wszystko nawiązania współpracy oraz podjęcia dyskusji z Polskim Związkiem Działkowców, będącego największym i najstarszym stowarzyszeniem ogrodowym.

 

Z działkowym pozdrowieniem

Stefan Dichting

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio