Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z ROD im. „Popiela” w Kruszwicy obchodzili jubileusz 60-lecia istnienia ogrodu - 08.06.2016

W dniu 4 czerwca 2016 roku o godz. 17ºº w świetlicy socjalno- kulturalnej przy ul. Nadgoplańskiej 8 w Kruszwicy odbyły się uroczyste obchody jubileuszu60 - Lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Popiela”.

W uroczystości udział wzięli liczni przybyli wraz z rodzinami działkowcy, oraz zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Dariusz Kurzawa, Zastępca Burmistrza Kruszwicy Pan Bartosz Krajniak , Okręg w Bydgoszczy reprezentowały Barbara Kokot Prezes OZ oraz Urszula Walusiak Wice- Prezes OZ.

Na uroczystość przybyli również Prezesi wszystkich rodzinnych Ogrodów Działkowych funkcjonujących na terenie Kruszwicy.

Uroczystość rozpoczęto hymnem działkowców, po którym Pani Prezes Hanna Spinger otworzyła uroczystość witając przybyłych działkowców i zaproszonych gości.

Historie ogrodu przedstawił 89 letni najstarszy działkowicz ogrodu Pan Wojciech Jagodziński, który w ciepłych słowach podziękował za wszelką pomoc udzieloną ogrodowi przez wszystkie lata funkcjonowania, a do działkowców zaapelował o wzajemny szacunek i troskę o ogród. Jego wystąpienie zakończyło „ gromkie 100 lat” odśpiewane przez uczestników.

W dalszej części wręczono odznaczenia związkowe uroczystości , Puchar ufundowany przez Prezesa Krajowej Rady PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego , nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta i Okręgowy Zarząd.

Uroczysty charakter sali nadały plakaty przygotowane przez dzieci z klas 1-3 Szkoły podstawowej w Kruszwicy, które przygotowując dekoracje chciały podziękować za możliwość korzystania z ogrodu w ramach „ zielonej szkoły”. Wykonały również zaproszenia na w/w uroczystość.

Po zakończeniu części oficjalnej Pani Prezes zaprosiła wszystkich do wspólnej konsumpcji zafundowanej przez Urząd Marszałkowski.

Do trwającej do późnych godzin nocnych zabawy włączyli się wszyscy działkowcy.

Barbara Kokot
Prezes OZ w Bydgoszczy

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.