Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Narada Kolegium Prezesów żorskich ROD - 08.06.2016

4 czerwca  2016 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Jagódka” w Żorach odbyło się Kolegium  Prezesów, któremu przewodniczyła Pani Irena Fijałkowska  prezes ROD „Chemik”. W spotkaniu udział wzięli prezesi 11 ROD. Głównym tematem Kolegium Prezesów było omówienie  realizacji projektu „Powszechny przegląd zagospodarowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych i działek w 2016 roku” na podstawie Uchwały Nr 145/2016 Prezydium Krajowej Rady PZD. Lucyna Cyrek przedstawiła przygotowany „Protokół z przeprowadzenia przeglądu zagospodarowania ROD”. Komisja dokona przeglądu zagospodarowania do dnia 31 lipca 2016 roku. Ustalono  z prezesami ROD terminy przeglądów ich ogrodów.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie działań podjętych przez Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącego altan w ROD. Pan Adam Bodnar wystąpił do NSA o rozstrzygnięcie zagadnienia prawnego  dotyczącego możliwości stosowania przez organy budowlane rozszerzonego nadzoru w stosunku do obiektów budowlanych, nie wymagających zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę.

Pani Irena Fijałkowska zachęcała prezesów ROD do brania udziału w konkursach organizowanych przez KR PZD „Wzorowa działka ” i „ Rodzinny Ogród Działkowy Roku” – organizowany przez Prezydium KR. Podzieliła się swoim doświadczeniem w przygotowaniu ogrodu do takiego konkursu. ROD „Chemik” w ubiegłym roku zajął 1 miejsce w konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2015” w  OZ ŚL. w Katowicach. W 2016 ogród roku został zgłoszony do Krajowego Konkursu. To duże osiągnięcie, jak i też ogromny wkład pracy zarządu i działkowców. Tu każdy działkowiec ma świadomość, że jego działka jest wizytówką ogrodu.

Lucyna Cyrek – Sekretarz OZ Śl.

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.