Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Dziecka w ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu - 07.06.2016

To były już Trzecie Niezapominajkowe Dni Dziecka w historii rodzinnego ogrodu działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu. Zarząd tego ogrodu to osoby, które są pełne energii i społecznego poświęcenia. Do tego niebywale kreatywne i co istotne bardzo zaradne. Pozyskanie dla dzieci nagród i słodyczy na Niezapominajkowy Dzień Dziecka nie stanowił większego problemu. Członkowie zarządu postarali się by najmłodsi byli zadowoleni. Były przeróżne słodycze, napoje a do tego mnóstwo zabawek, gadżetów i innych różności. Nie zapomniano także o grach i zabawach dla milusińskich, a i rodzice oraz starsze dzieci z chęcią dołączali się do wspólnej zabawy.

Sobota, 4 czerwca 2016 roku był upalnym dniem, a przewrotnie tematem przewodnim uroczystości była zima, głównie na kanwie filmu dla dzieci „Kraina lodu”. Członkowie zarządu ogrodu, w tym pani prezes i wiceprezes przebrały się i to tak, że niektórzy mieli problem w ich rozpoznaniu. Ale nie tylko członkowie zarządu, również przewodniczący komisji rewizyjnej ogrodu przywdział różowe włosy i zabawiał towarzystwo. Jak już wspomniałem były słodycze i napoje ale była tez niespodzianka w postaci świeżo wypiekanych gofrów domowej roboty, które przygotowywała jedna z działkowiczek. Każde z dzieci, które tylko tego chciało miało pomalowane specjalną farbą włosy. Tak więc, królowały kolorowe głowy i roześmiane twarze.
 
 
Tańce, konkursy, ogólnie wspólna zabawa trwała ponad trzy godziny. W opinii organizatorów cel został osiągnięty, gdyż było widać zadowolenie malujące się na twarzach dzieci. Taka ocena również znalazła swoje odzwierciedlenie w słowach uznania i podziękowania płynących z ust rodziców i opiekunów dzieci.
 
 
Uroczystość powyżej przedstawiona jest warta naśladowania przez inne zarządy ogrodów, które jeszcze mają obawy czy ktoś przyjdzie. Jako jedna z wielu możliwych do zorganizowania uroczystości na terenie ogrodu działkowego, jest ona ujęta w „Otwartym Programie rozwoju Społecznego ROD”. Niezwykle pocieszającym jest, ze przedstawiona relacja z „Dnia Dziecka” zorganizowanego przez Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, to nie jedyny przykład organizowania imprez integracyjnych w ogrodach naszego okręgu. Niebawem podzielimy się z Państwem informacjami z innych ogrodów. Zapraszamy i gorąco namawiamy do szerokiego publikowania materiałów z podobnych uroczystości i wydarzeń odbywających się w ogrodach. 

Autor:Dyrektor Biura OZ PZD- Piotr Gadzikowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.