Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działacz PZD "Zasłużonym Tarnobrzeżaninem" - 07.06.2016

2 czerwca br w tarnobrzeskim Domu Kultury obchodzona była 423 rocznica nadania praw miejskich.

Dla  tarnobrzeskiej społeczności  działkowców to dzień szczególnie ważny. Podczas uroczystej sesji z udziałem gości, samorządowców sąsiednich miast i gmin, uhonorowano osoby, z których tarnobrzeżanie są dumni.

Odznaczenie „Zasłużony Tarnobrzeżanin” z rąk Vice Prezydenta  Miasta Pana Józefa Motyki i Przewodniczącego Rady Miasta Pana Kamila Kalinki odebrał  Prezes ROD „Siarkopol” Jan Lis.

W uzasadnieniu wniosku do odznaczenia  szczególnie mocno podkreślona była praca Prezesa na rzecz Polskiego  Związku Działkowców i tarnobrzeskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Pan Jan Lis to zaangażowany społecznik, Wiceprezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD, Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD, które  zrzesza 7 tarnobrzeskich ogrodów PZD. To ponad 2800 działek i prawie 100 ha powierzchni.

Jego działalność skupia się nie tylko na pracy na rzecz ROD „Siarkopol”, ale także na inicjowaniu działań dotyczących wszystkich ogrodów.

Troszczy się o rozwój  i modernizację infrastruktury w tym  elektryfikację, sieci wodociągowe, ogrodzenia, domy działkowca, sanitariaty i inne.

Ogromną zaletą odznaczonego jest umiejętność współpracy z samorządami terytorialnymi i instytucjami zewnętrznymi i organami PZD.

W swoich działaniach zawsze kieruje się dobrem  działkowców i wspólnym interesem ogrodów.

Jest inicjatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć skupiających społeczność działkową ze wszystkich ogrodów.

Jest lokalnym patriotą i jak sam mówi - człowiekiem spełnionym ale nie wyobraża sobie życia na emeryturze bez działki i pracy na rzecz ogrodów.

 

Aneta Komada

Kierownik

Delegatury Rejonowej OZP PZD

w Tarnobrzegu

 

foto: B.Myśliwiec  źródło rta24.eu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.