Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

IX Częstochowskie Dni Rodziny - organizacje rodzinom - 02.06.2016

Polski Związek Działkowców po raz pierwszy został zaproszony do współudziału w Częstochowskich Dniach Rodziny pod hasłem Organizacje Rodzinom. Okręgowy Zarząd wspólnie z kilkoma ROD „Tysiąclecia", „Chopin", „Gwarek" i „Błeszno-Wzgórze" przygotował stoisko na którym prezentowaliśmy zalety ogrodów działkowych, ich historię i tradycję.

Przedstawiciele Okręgu zapoznali uczestników Pikniku z historią i tradycją ogrodów działkowych co można było zobaczyć przeglądając kroniki ogrodowe.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kronika jednego z najstarszych częstochowskich ogrodów im. „F. Chopina" w Częstochowie, która przedstawia historię ogrodu od chwili powstania tj. od 1933 roku. Ponadto swoje kroniki udostępniły ROD „Tysiąclecia" w Częstochowie, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia powstania oraz ROD „Gwarek" w Częstochowie.

Członkowie okręgu prezentowali zalety ogrodów działkowych szczególnie ich rodzinnych charakter, pokoleniową integrację rodziny, aktywny wypoczynek. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się kącik porad ogrodniczych, który prowadził instruktor okręgowy kol. Józef Chrabański.

Główną atrakcją naszego stoiska byłą możliwość skorzystania przez dzieci z przejażdżki zabytkowym samochodem marki Austin z 1933 roku, który udostępnił kol. Krzysztof Szafel.

Stoisko Polskiego Związku Działkowców cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających i dzieci.

Adam Więcławik

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.