Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Myszkowa spotkali się z Burmistrzem - 31.05.2016

W dniu 25 maja 2016 roku w Urzędzie Miasta spotkali się miedzy innymi członkowie władz ogrodów z terenu Myszkowa z Panem Burmistrzem Włodzimierzem Żak. W spotkaniu z działkowcami uczestniczyła Pani rzecznik urzędu.

Głównym tematem rozmów była aktualna sytuacja ogrodów. Gościem spotkania był Dyrektor Biura Okręgu w Częstochowie Adam Więcławik, który podziękował samorządowi za uregulowanie stanu prawnego wszystkich ogrodów i przedstawił założenia otwartego programu społecznego rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych. W dalszym wystąpieniu poinformował o jubileuszu 35-lecia Związku połączonego z obchodami Dni Działkowca, które przy współpracy z Prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem odbędą się na Promenadzie Niemena w Częstochowie. W swoim wystąpieniu dużo miejsca poświęcił realizacji ustawy z 2013 roku, a szczególnie art. 17 oraz budowie infrastruktury przy ogrodach. Ponadto wskazał na konieczność pomocy ze strony Gminy w odbiorze z ogrodów odpadów zielonych. Ważnym elementem wystąpienia była również sprawa pomocy w pozyskiwaniu środków finansowych dla potrzeb ogrodów.

Prezesi ogrodów omówili sprawy najbardziej nurtujące poszczególne ogrody. Przedstawiciele ROD „Hutnik wskazali na pomoc w utwardzeniu odcinka drogi dojazdowej do ogrodu oraz możliwość pozyskania środków na budowę instalacji wodnej na ogrodzie.

Zdaniem przedstawicieli ROD Wypoczynek bardzo ważną sprawą jest zapewnienie użytkownikom działek zapewnienie dojazdu do ogrodu w ramach komunikacji miejskiej. Chodzi jedynie o wydłużenie tras 2 autobusów o jeden przystanek. Innym istotnym elementem wystąpienia była sprawa możliwości pozyskania funduszy na modernizację 50 letniej infrastruktury ogrodowej.

Burmistrz Myszkowa wskazał na duże potrzeby miasta związane z budową miejskiej obwodnicy oraz brakiem środków w budżecie na najbliższe lata. Poinformował działkowców o możliwościach składania wniosków do budżetu obywatelskiego lub o małe granty. Podkreślił, że ogrody nie są objęte programem odbioru odpadów i dlatego muszą same dogadać się z dotychczasowymi odbiorcami w sprawie odpadów zielonych.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

 

Adam Więcławik

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio