Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Komisja inwestycyjno-techniczna OZ w Poznaniu obraduje w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej - 31.05.2016

16 maja 2016 roku w świetlicy Domu Działkowca ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej na zaproszenie prezesa Ogrodu Zenona Króla odbyło się spotkanie robocze członków Komisji inwestycyjno-technicznej Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu. Na wstępie gospodarz spotkania prezes Zenon Król, jednocześnie członek obradującej komisji, powitał przybyłych gości i obecnych na spotkaniu członków zarządu ROD – sekretarza i skarbnika oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej ogrodu.

Przewodnictwo spotkania objął przewodniczący komisji wiceprezes OZ PZD Jerzy Kucznerowicz . Na wstępie prowadzący spotkanie  omówił sprawy bieżące, którymi zajmuje się Stowarzyszenie PZD i ROD. Między innymi poruszył kwestię opłaty abonamentowej RTV, która ma być wg. projektu ustawy ściśle związana z opłatą za energie elektryczną, co może spowodować ponoszenie przez działkowców dodatkowych, zupełnie nie związanych z funkcją działek kosztów. Przewodniczący Komisji poruszył stale powracający temat zamieszkiwania na działkach osób je  użytkujących, a także problemy związane z pomiarami geodezyjnymi obszarów ROD. Wszystkie te kwestie wywołały ożywioną dyskusję wśród członków komisji.

Najważniejszym punktem obrad komisji inwestycyjno-technicznej było rozpatrzenie wniosków Zarządów ROD Okręgu poznańskiego na prowadzenie inwestycji i remontów oraz wniosków o przyznanie dotacji oraz pożyczek do planowanych prac inwestycyjno-remontowych. Każdy wniosek rozpatrywano wnikliwie i członkowie komisji przyjęli kwoty dotacji, które zostaną zaproponowane Okręgowemu Zarządowi PZD w Poznaniu do akceptacji.

Po zakończeniu zasadniczej części obrad gospodarz ogrodu zaprosił Komisję na spacer po naszym ROD. Goście mieli okazję zapoznać się przebiegiem prac związanych z budową podziemnej instalacji wody miejskiej na terenie starej części ogrodu. Wszyscy byli pod wrażeniem zakresu i tempa prac już wykonanych, pytano o szczegóły techniczne , a wyczerpujących wyjaśnień udzielał prezes Zenon Król. Z satysfakcją możemy stwierdzić, że oglądana infrastruktura ogrodowa już wykonana, wysoka jakość i estetyka altan znajdujących się na działkach, a także nasadzenia dokonane przez członków naszego Ogrodu wywarły bardzo pozytywną reakcję wśród gości. Nie obyło się bez rozmów z działkowcami, spacer dał możliwość fachowego i obiektywnego spojrzenia na ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie   Wlkp.  Cieszy bardzo pozytywna ocena członków Komisji o stanie naszego Ogrodu, co zawdzięczamy wszystkim tym, którzy przykładają wagę do prawidłowego dbania o teren swojej działki i jej otoczenia.

 

Z. Król /A.Mytko

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio