Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Święto Kwitnącej Azalii" czyli wyjazd Instruktorów SSI do Pisarzowic - 31.05.2016

Dnia 20 maja 2016 roku instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej wraz z instruktorem ds. ogrodnictwa OZM wybrali się do miejscowości Pisarzowice koło Bielska Białej, na barwne wydarzenie „Święto Kwitnącej Azalii” organizowane przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Pudełek. Jest to święto organizowane raz w roku w momencie kwitnienia azalii i różaneczników, gdyż jak powszechnie wiadomo, w momencie kwitnienia te rośliny są bardzo atrakcyjne.

dscn9047_web.jpg

Na miejscu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość spotkania z właścicielką i współzałożycielką szkółki, żoną Pana Eugeniusza Pudełka – Panią Anną Pudełek. Instruktorom została opowiedziana historia założenia szkółki, jak i prywatnego ogrodu z ogromną kolekcją różaneczników i azalii, który otwierany jest dla zwiedzających kilka razy do roku m.in. w czasie trwania Święta Kwitnących Azalii. Właścicielka opowiedziała również o produkcji i hodowli roślin.

dscn9158_web.jpg

Wszyscy instruktorzy mieli okazję spacerować po ogrodzie Państwa Pudełek, wśród ogromnej ilości różaneczników i azalii. Można było podziwiać charakter założenia ogrodu, barwne kompozycje i zestawienia roślin, które razem stanowiły harmonijną całość ogrodu. Była to również lekcja, pozwalająca utrwalić, bądź uzyskać informacje na temat warunków, jakie potrzebują wybrane rośliny do pełnego rozwoju. Teren ogrodu obejmował m.in. ogród przydomowy, skalniak, wrzosowisko, ogród rekreacyjny, las, wodospad, kolekcję iglaków, stawy oraz co jest głównym punktem zwiedzania ogromną kolekcję różaneczników i azalii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. W trakcie spaceru, można było także zaobserwować wydzielone miejsca, w których znajdowały się tunele, do produkcji roślin.

Na zakończenie zwiedzili punkt sprzedaży roślin w szkółce posiadający m.in. byliny, pnącza, krzewy liściaste i iglaste, drzewa oraz przede wszystkim głównych bohaterów tego święta czyli azalie i różaneczniki.

Opracowała: Anna Król, Instruktor ds. ogrodnictwa

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.