Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Poseł Joanna Borowiak (PiS) spotkała się z działkowcami ziemi włocławskiej - 25.05.2016

Z inicjatywy Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Toruniu, w dniu 24 maja 2016 roku doszło do spotkania przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców z Panią Poseł na Sejm RP Joanną Borowiak (PiS). Nasz Związek reprezentowali; Wiceprezes OZ PZD – p. Leszek Konefał, członek prezydium OZ PZD – p. Mirosław Piechocki oraz prezes zarządu ROD Ruda II we Włocławku – p. Grażyna Rusicka.

Celem spotkania było nawiązanie kontaktów oraz przybliżenie Pani Poseł Joannie Borowiak aktualnej sytuacji w naszym Związku, zarówno na szczeblu krajowym jak i w okręgu toruńsko-włocławskim.

 
Dominującym tematem było przedstawienie Pani Poseł problemów działkowców rejonu włocławskiego, związanych z dojazdem do ogrodów usytuowanych na obrzeżach miasta. Problem ten nabiera szczególnego znaczenia w obliczu zbliżającego się święta: „Okręgowego Dnia Działkowca - Włocławek 2016” którego organizację, jako wyróżnienie, powierzono włocławskim działkowcom.

Miłym zaskoczeniem było olbrzymie zainteresowanie Pani Poseł naszymi problemami oraz deklaracja  każdorazowego udzielania wsparcia lub pomocy w załatwianiu poruszanych problemów.

Jak się okazało Pani Joanna Borowiak jest autentycznym sympatykiem ruchu działkowego, bywa w naszych ogrodach na działkach najbliższych znajomych rozmawia z działkowcami o nurtujących ich problemach.

Ponadto poruszono wiele spraw, w tym także tych, które spędzają sen z powiek działkowcom. Reprezentanci Polskiego Związku Działkowców zapoznali Panią Poseł między innymi z działkowymi inicjatywami na rzecz społeczeństwa miasta. Szczególne uznanie Pani Poseł wyraziła za inicjatywę udostępnienia naszych ogrodów  dla wszystkich zainteresowanych i ciekawskich mieszkańców osiedla oraz zaproszenie dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej do bezpośredniego kontaktu z przyrodą w ramach lekcji przyrody w terenie, oraz wdrażania ekologicznych nawyków i poszanowania natury. Podczas rozmowy z Panią Poseł Joanną Borowiak poruszony został temat działań Rzecznika Praw Obywatelskich oraz złożonego wniosku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który to wywołuje ostrą krytykę wśród działkowców.

Powracając do spraw działkowców użytkujących działki w obrębie Włocławka, Pani Poseł z zadowoleniem przyjęła zaproszenie na „Okręgowe Dni Działkowca - Włocławek 2016” oraz zaprosiła do częstszych wizyt w jej biurze poselskim.

Spotkanie przebiegło w prawdziwie przyjacielskiej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy Pani Poseł.
 
Mirosław Piechocki 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio