Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

A jak jest w moim mieście? - 24.05.2016

Ruszają już kolejne edycje budżetów obywatelskich w gminach. Na przykład w Pile do rozdysponowania przez mieszkańców miasta są 3 miliony złotych. Projekty podzielone są na dwie grupy. Pierwsza dotyczy mniejszych zadań, praktycznie nas interesujące – do 30 tys. złotych. Natomiast druga grupa to projekty od 30 tys. do 300 tys. złotych. Stosowne formularze do składania projektów można pobrać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta lub ze strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl (wypełnić można na stronie).

Zgłoszenia zadań do budżetu obywatelskiego można składać w UM w Pile do 10 czerwca, potem będą weryfikowane a od 25 lipca br. ruszy głosowanie.

Bardzo was zachęcam i proszę o szczegółową analizę możliwości składania projektów obywatelskich we własnych gminach bezpośrednio w Urzędach jak również na stronach internetowych.

Poprzez budżet obywatelski gmin istnieje szansa na realizację tzw. miękkich projektów, np.: lekcje biologii w ROD, Dzień Dziecka, Senior w ROD itp.

A może uda się nam zrealizować nasze zadania z zakresu infrastruktury ogrodowej. Razem szukajmy i oczekujmy wsparcia w realizacji działalności programowej w tym „Otwarty Program Rozwoju Społecznego ROD” w naszych gminach. Powodzenia i pomyślnych efektów.

Marian Praczyk - Prezes OZ PZD w Pile

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio