Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Działa Pan przeciwko ponad czteromilionowej grupie osób użytkujących działki w ROD" - 23.05.2016


Toruń, dnia 19-05-2016 rok

 

                                                                Rzecznik Praw Obywatelskich

                                                                                  Adam Bodnar

                                                                                  Warszawa

 

Szanowny Panie Rzeczniku,

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisełka” w Toruniu, społecznie wypełniający swe obowiązki wobec społeczności działkowej i reprezentujący ich interes, pragnie ustosunkować się do podjętych przez Pana działań ewidentnie szkodzących i bezpośrednio uderzających w prawa działkowców.

Po przeanalizowaniu Pańskiego wniosku do Naczelnego Sądu Administracyjnego nasuwa się jasno wyprowadzone pytanie – w czyim interesie Pan występuje? Przyjęte przez Pana stanowisko jest ewidentnie stronnicze i absolutnie zmierzające do cichego rozprawienia się z ogrodami działkowymi w całym kraju, poprzez podważenie legalności altan działkowych i tym samym uproszczenia likwidacji rodzinnych ogrodów działkowych bez jakichkolwiek możliwości wypłacania odszkodowań dla działkowców.

Dotąd sądziliśmy, że tak zaszczytny urząd jakim niewątpliwie jest Rzecznik Praw Obywatelskich powołany został i obdarzony ogromnym mandatem zaufania społecznego, do tego aby bronił obywateli państwa Polskiego. Niestety ze smutkiem należy stwierdzić, iż w naszej ocenie działa Pan przeciwko ponad czteromilionowej grupie osób użytkujących działki w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Apelujemy do Pana o wycofanie się z tej absurdalnej drogi niweczenia pracy działkowców oraz dążenia do unicestwienia Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

 

                                                      Z wyrazami Szacunku w imieniu Zarządu

                                                                Andrzej Semerek

Załącznik plikowy do pobrania

stanowisko_samerek.pdf

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio