Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zobacz, gdzie w ROD będą imprezy z okazji Dnia Dziecka - 20.05.2016

Wiosenna pogoda dopisuje, a wraz ze słoneczną aurą w ogrodach działkowych pojawia się coraz więcej różnego typu inicjatyw. Przyjęty przez Krajową Radę PZD "Otwarty Program Rozwoju Społecznego ROD" nie tylko zbiera bardzo dobre opinie w środowisku działkowym i lokalnym, ale i przynosi konkretne efekty. W najbliższym czasie w ogrodach czeka nas mnóstwo atrakcji szczególnie dla najmłodszych obywateli. Wszystko za sprawą zbliżającego się Dnia Dziecka.

Ogrody są miejscem nie tylko upraw i wypoczynku, ale też spotkań przyjaciół rodziny, dzieci i lokalnej społeczności. Idea otwarcia ogrodów dla lokalnej społeczności, którą promuje Związek poprzez nowo przyjęty „Otwarty Program Rozwoju Społecznego ROD”, zyskuje coraz więcej entuzjastów. Do Krajowej Rady PZD dociera wiele pozytywnych opinii na temat tego programu i propozycji w nim zawartych. Pierwsze efekty już widać. W kolejnych ogrodach działkowych jak grzyby po deszczu pojawiają się pełni zapału działacze, gotowi organizować w ROD ciekawe wydarzenia. Odkąd zrobiło się ciepło w ogrodach działkowych odbywają się liczne warsztaty przyrodnicze i lekcje przyrody zarówno dla uczniów ze szkół podstawowych, jak i przedszkolaków. Ogrody są zawsze gotowe służyć społecznościom lokalnym w organizacji spotkań, wycieczek i innych imprez. Coraz więcej rodzinnych ogrodów działkowych współpracuje z licznymi organizacjami, instytucjami czy fundacjami działającymi w różnych, ważnych społecznie dziedzinach. Powstają koła zainteresowań, kiermasze i imprezy dla lokalnej społeczności oraz seniorów. Pozytywna rola i oddziaływanie takiej współpracy jest nie do przecenienia z punktu widzenia wizerunku PZD i ogrodnictwa działkowego oraz jego popularyzacji. Jednak szczególną grupą, dla której organizowane są w ostatnim czasie różnego typu inicjatywy są dzieci. W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Dziecka wiele ogrodów w całym kraju organizuje imprezy dla najmłodszych obywateli.

Zachęcamy wszystkie rodziny z dziećmi do uczestniczenia w tych spotkaniach. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji, nie zabraknie też konkursów z nagrodami, wspólnych zabaw, atrakcji, muzyki czy różnego typu warsztatów i pokazów. Wspólnej zabawie z pewnością towarzyszyć będzie radość i śmiech dzieci, który będzie największym dowodem na to, że takie inicjatywy w ogrodzie są potrzebne, a jednocześnie będzie to najlepsze  podziękowanie dla dostrzegających te potrzeby organizatorów. Bo „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (cytat: J. Korczak).

 

Imprezy dla dzieci planują:

24.05: ROD „Kolejarz” w Chełmie,

28.05: ROD „Zdrowie” w Łodzi, ROD Dolinka we Wrocławiu, ROD Rynia w Ryni

29.05 ROD Gajowice we Wrocławiu,

1.06: ROD „Synteza" w Kędzierzynie – Koźlu, ROD „Malwa” w Białej Podlaskiej, ROD „Cukrownik” w Świeciu,

3.06: ROD „Księży Młyn” w Łodzi, ROD „Szarotka” w Białej Podlaskiej, ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu, ROD „Żwirek” w Grudziądzu;

4.06: ROD im. Jana Kazimierza w Głogówku, ROD "Kopciuszek" w Opolu, ROD „Piotruś” w Styrzyńcu, ROD 35-Lecia w Zielonej-Górze, ROD „Konwalia” w Mokrej Prawej, ROD „Reymonta” w Łodzi, ROD „Słoneczna Polana” w Pawlikowicach, ROD „Diana” w Sokolnikach, ROD „Kopernika” w Pabianicach, ROD „Sahara” w Witowie, ROD „Niezapominajka” w  Grudziądzu, ROD „Sielanka” w Grudziądzu, ROD „Transportowiec” w Grudziądzu, ROD „Energetyk” w Grudziądzu, ROD „Relaks” w Grudziądzu, ROD „Oaza” w Grudziądzu, ROD :St. Sempołowskiej” w Pile, ROD „Marchlewskiego” w Pile, ROD „Libelta” w Gołańczy, ROD „Pocztowiec” w Niemczu, ROD „Zalesie” w Bydgoszczy, ROD „Swoboda” w Bydgoszczy, ROD „Flaming” w Bydgoszczy; ROD "KAPRYS" w Płocku, ROD "Goździk" w Płocku, ROD "Wisła" w Krakowie

5.06.: ROD „Zielony Zakątek” w Chodzieży, ROD „Malwa” w Pile, ROD „Kościuszki” w Łodzi wraz z Radą osiedla Dąbrowa, ROD „Siedmiodomki” w Tomaszowie Mazowieckim.

Imprezy organizują także ogrody:

„Złocień” w Zamościu, „Pod Lasem” w Białej Podlaskiej, „T. Kościuszki” w Lublinie, Wytchnienie we Wrocławiu, „Przyszłość” w Mieroszowie, "Omex" w Głuchołazach, "Relaks" w Oleśnie,  „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim, „1 Maja” w Łaziskach Górnych, "Wilanów" w Warszawie, „Podzamcze” w Wałbrzychu, „Nowy Świat” w Kłodzku, „Szafran” w Kłodzku, „Piast” w Nowej Rudzie, „Tęcza” w Międzylesiu, „Stokrotka” w Świebodzicach, „Sowińskiego” w Warszawie, „Wodnik” w Chełmży, „W. Fiałka” w Chełmnie, „Nad Borowiną” w Chełmnie, 100-lecia Zakładów Mięsnych w Toruniu, „Wisła” w Krakowie, „Góra Zabłecka” w Nowym Sączu, „Krakus” w Krakowie, „Kalina” w Pile, „Pod Lipami” w Pile, „Gwda” w Pile, „Kolejarz” w Pile,  „Kolejarz” w Wągrowcu, „Nad Nielbą” w Wągrowcu, „Wachowiaka” w Wągrowcu, „Bartek” w Krzyżu, „St. Staszica” w Czarnkowie, „Transportowiec” w Bydgoszczy, „1 Maja: w Bydgoszczy, „Malinka” w Bydgoszczy.

Jeśli impreza odbywa się także w ogrodzie, o którym nie wiemy, poinformujcie nas o tym wysyłając e-mail na adres: media@pzd.pl. Zachęcamy także do robienia fotorelacji z imprez i przesyłania ich na wyżej wskazany adres e-mail. Podzielcie się swoją radością z innymi!

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio