Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Piknik działkowych seniorów w Poznaniu - 20.05.2016

Chociaż 19 maja pogoda sprzyjała przebywaniu na działce, to tego dnia niektórzy poznańscy seniorzy tam nie byli, bo spotkali się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu na Pikniku Seniora. Tę sympatyczną imprezę zorganizował Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu, a konkretnie jego Komisja Polityki Społecznej, którą kieruje Barbara Czapla. Oczywiście był też prezes Zdzisław Śliwa oraz wielu gości. Ale najważniejszymi byli działkowcy.

To dla nich były badania medyczne, porady prawników, policjantów i rehabilitantów, propozycje Centrum Inicjatyw Senioralnych i Miejskiej Rady Seniorów, o których mówił jej przewodniczący Zdzisław Szkutnik. Panie uczyły się sztuki decoupage i robótek ręcznych, panowie zebrali  się wokół grilla, aby później wspólnie tańczyć przy muzyce DJ Waldemara. Oj działo się, działo...  

Pan Andrzej sprzedawał ekonawozy w cenie promocyjnej. Jeszcze taniej można było kupić artystyczne wyroby podopiecznych Stowarzyszenia Osób Słabowidzących i Niewidomych „Ognik”. Za darmo można było otrzymać nagrody w konkursach wiedzy działkowej i gwary poznańskiej. Te oraz inne atrakcje, kawę i herbatę przygotował Klub Seniora Działkowiec. Oczywiście nie mogłoby tego – także kiełbasy i drożdżówek być bez sponsora. Był nim Urząd Miasta Poznania, który reprezentował na Pikniku Marek Stachiowiak dyrektor Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, organizator Konkursu Zielony Poznań.

Poznańskich seniorów odwiedzili działkowcy z powiatu gnieźnieńskiego. Integracja stała się więc jeszcze większa. Bo również tak cel miał Piknik Seniora.    

Tekst i zdjęcia

Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio