Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Stoisko PZD na kiermaszu ogrodniczym "Pamiętajcie o ogrodach" w Szczecinie - 18.05.2016

Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o Ogrodach”, który się odbył w dniach 14-15 maja br. na Wałach Chrobrego w Szczecinie, cieszył się niezmiennie dużym powodzeniem i ogromnym zainteresowaniem. Nawet zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda nie była w stanie  odstraszyć  prawdziwych amatorów ogrodnictwa,  florystyki i smaków regionalnych.

 

Również nasze stoisko – Polskiego Związku Działkowców odwiedziło sporo działkowiczów, ogrodników i sympatyków. Jesteśmy od lat obecni na Kiermaszu, mamy więc grono swoich stałych, niektórych już zaprzyjaźnionych działkowców.

Odwiedzający nasz namiot otrzymywali „działkowca”, broszury, ulotki, częstowali się słodkościami. Prosili o różnego rodzaju porady np. dotyczące opłat ogrodowych, mogli zasięgnąć informacji o wolnych działkach – największym zainteresowaniem cieszyły się działki na terenie Szczecina. Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej (krajowi i okręgowi) naszego   okręgu   badali   przyniesione nie tylko przez działkowców próbki gleby do oznaczenia jego pH, udzielali również porad ogrodniczych - duże zmartwienie mieli uprawiający winogrona, których choroby już poraziły młode liście.

Sporą ciekawość budziły widoczne na tablicy zdjęcia domków dla owadów z ogrodów szczecińskiego okręgu. Niektórzy działkowcy drobiazgowo dopytywali o techniki i materiały do budowy takich domków, inspirujące dla wielu były pomysły na uprawę truskawek, kompostownik, uprawę boczniaka czy  ogólne zagospodarowanie działki.

PZD okręg w Szczecinie przygotował konkurs plastyczny otwarty dla dzieci – termin nadsyłania prac – do końca czerwca, zainteresowanie było spore więc z niecierpliwością czekamy na prace, które pokażą jak nasi najmłodsi widzą i odbierają działkę i to co z nią związane. 

JS

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.