Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Kolejny Rzecznik Praw Obywatelskich nie chce stanąć w obronie większości działkowców" - 10.05.2016


Sokołów Podlaski 16.04.2016


RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

Adam Bodnar


Stanowisko Walnego Zebrania członków ROD „Słoneczko" w Sokołowie Podlaskim


Szanowny Panie Rzeczniku.

My działkowcy ROD „Słoneczko" w Sokołowie Podlaskim zebrani na Walnym Zebraniu członków ogrodu po zapoznaniu się z pismami skierowanymi przez Pana do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Minister Rodziny w sprawie nielegalnego zamieszkiwania na terenie ogrodów. Kierujemy do Pana Rzecznika nasze stanowisko w tej sprawie.

Zamieszkiwanie na terenie ogrodu jest łamaniem przepisów PZD nie od dzisiaj. Są to nie tylko takie osoby, których nie stać jest na wynajęcie mieszkania lub nie mogą dostać mieszkania socjalnego. W większości to swoje mieszkania wynajmują z korzyścią dla siebie, a żerują na działkowcach, którzy opłacają ich koszty zamieszkiwania.

Kolejny Rzecznik Praw Obywatelskich nie chce stanąć w obronie większości działkowców, którzy są emerytami i rencistami, a popiera garstkę ludzi walczących o swój nielegalnie postawiony domek, a nie altankę. Chcemy by nasze altanki zbudowane według wymogów PZD były ostoją dla wypoczynku dla działkowców i ich rodzin.

Apelujemy do Pana o nie wprowadzenie zmiany w ustawie z 2013 rok. Ustawa ta daje nam bezpieczeństwo funkcjonowania ogrodów. Niech kolejny Rzecznik nie posuwa się do zlikwidowania instytucji działkowców Polskiego Związku Działkowców, która łączy, wspiera i scala ogrody według prawa.


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio