Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rozpoczęcie sezonu w ROD „Bratek”w Solcu Kujawskim - 09.05.2016

W dniu 3 maja 2016 roku w ROD „Bratek” w Solcu Kujawskim zainaugurowano rozpoczęcie sezonu. Nawiązując do minionego 22.04 dnia ziemi dokonano nasadzeń na terenie rekreacyjnym przyległym do oddalonego w poprzednich latach „ grzybka”.

     

Nasadzenia stworzyły swoistą ścieżkę edukacyjną dając  działkowcom szczególnie tym młodym możliwość zapoznania się z różnymi  gatunkami drzew ozdobnych i iglastych.

Do udziału w nasadzeniach zaproszono  najbardziej aktywnych na przestrzeni wielu lat funkcjonowania ogrodu działkowców, którzy mieli możliwość i zaszczyt posadzenia swoich drzewek.

Uczestnikami spotkania byli również Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych zlokalizowanych na terenie Solca Kujawskiego współpracujący w ramach Kolegium Prezesów, oni tez posadzili swoje drzewka .

Nasadzeń dokonali Prezes OZ PZD Barbara Kokot, instruktor ds. ogrodnictwa OZ Jan Malesza, Okręgowy Społeczny Instruktor Fachowy Korneliusz Korniluk.

      

Każde podsadzone drzewko zostało opatrzone   tabliczką znamieniową  z określeniem nazwy gatunku i odmiany oraz nazwiskiem patrona. Sadzonki były darem Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Właśnie zagospodarowanie placu rekreacyjnego zrodził się z inicjatywy zarządu i społecznego  instruktora fachowego ROD „Bratek”

Po posadzeniu roślin uczestnicy spotkania w serdecznej atmosferze przy ognisku i kiełbaskach oddali się wspólnej biesiadzie.

                                 

Opr. Prezes OZ PZD
Barbara Kokot

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio