Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Osoby zamieszkujące ogrody w zdecydowanej większości przypadków nie są ani ubogie, ani bez dachu nad głową" - 06.05.2016

 

Przeworsk, 29.04.2016 r.

 

Pan Andrzej Adamczyk

Minister Infrastruktury i Budownictwa

 

Działkowcy z ROD „Cukrownik" w Przeworsku biorący udział w walnym zebraniu sprawozdawczym uważają, że wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich do Pana Ministra zostało sprowokowane przez grupkę osobników, tylko przez pomyłkę nazywających się działkowcami, nieustannie łamiących prawo i żyjących kosztem innych.

Nie można potraktować tego inaczej, jak atak na ogrody działkowe i chroniącą je ustawę przyjętą przez niemal wszystkich posłów w dniu 13 grudnia 2013 r. Ustawa reguluje funkcjonowanie ogrodów działkowych i nie przewiduje przekształcania ich w osiedla mieszkaniowe. Osoby zamieszkujące ogrody w zdecydowanej większości przypadków nie są ani ubogie, ani bez dachu nad głową - po prostu taki wybrały sobie sposób na życie. Lepiej i przyjemniej jest przecież czerpać dochody z najmu mieszkania, a samemu żyć wygodnie w otoczeniu przyrody, korzystając z wody i prądu, za które płacą wszyscy działkowcy.

Oczekujemy, iż Pan Minister zajmie stanowisko odrzucające propozycje dokonania zmian w przepisach ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Z poważaniem

Uczestnicy walnego zebrania

sprawozdawczego 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio