Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Uważamy, że dokonywanie jakichkolwiek zmian w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych jest niepotrzebne" - 06.05.2016


Sieniawa, 29.04.2016 r.


Pan dr Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich


Działkowcy z ROD im. A. Czartoryskiego w Sieniawie apelują do Pana o zachowanie zdrowego rozsądku i wycofanie wniosków skierowanych do ministrów w rządzie RP o dokonanie zmian w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych. Rzecznik powinien stawać w obronie całego środowiska działkowców, a nie grupki osób, które bezczelnie łamiąc prawo zamieszkują na działkach.

Pana stanowisko jest głęboko krzywdzące dla rzeszy działkowców, którzy dostosowują się do przepisów ustawy i użytkują działki zgodnie z ich funkcjami. Okazuje się bowiem, że można kpić sobie z prawa, bo i tak znajdą się obrońcy w postaci np. Rzecznika Praw Obywatelskich czy Poseł na Sejm RP.

Jesteśmy przekonani jednak, że Pana stanowisko wynika z wprowadzenia Pana w błąd przez przekazanie nieprawdziwych informacji co do rzeczywistej skali zjawiska eksmisji z działek osób naruszających przepisy prawa. Zapewniamy, że nie są to działania masowe, ale wyłącznie jednostkowe przypadki.

Dlatego też uważamy, że dokonywanie jakichkolwiek zmian w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych jest niepotrzebne.

Z poważaniem

Uczestnicy walnego zebrania sprawozdawczego w ROD im. A. Czartoryskiego w Sieniawie 


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio