Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"W swojej historii przeżyliśmy już nie jeden atak na nasz Związek, z każdego wychodziliśmy z tarczą w dłoni" - 05.05.2016


STANOWISKO

DZIAŁKOWCÓW RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO „OAZA" W GRUDZIĄDZU, w sprawie poparcia dia działań Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców odnośnie walki z ponadnormatywnym budownictwem i zamieszkiwaniem w Rodzinnych Ogrodach Działkowych


Szanowny Panie Prezesie,

Decydując się na pozostanie w strukturach Polskiego Związku Działkowców podczas zebrania zwołanego na podstawie art. 69 Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, dokonywaliśmy tego wyboru z pełną rozwagą i uzasadnionym przekonaniem, że Związek będzie stać na straży przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego. I nie pomyliliśmy się!

W pełni identyfikujemy się z treścią i zasadnością podejmowanych przez Polski Związek Działkowców, i oczywiście Jego władze krajowe, uchwał zmierzających do restrykcyjnego przestrzegania prawa przez działkowców. W swojej historii przeżyliśmy już nie jeden atak na nasz Związek, z każdego wychodziliśmy z tarczą w dłoni, tylko dlatego, że byliśmy razem i razem walczyliśmy o dobro dla nas, dla działkowców!

Wywołana ostatnimi czasy batalia przeciwko PZD, które to jakoby wyrzucało na bruk ludzi z ogrodów jest niczym nie popartym działaniem instytucji a może bardziej osób nam nieprzychylnych. Z ogromnym smutkiem należy stwierdzić, że do grona tych osób dołączył Rzecznik Praw Obywatelskich, który w sposób zagadkowy, nagle zareagował na rzekomą krzywdę ludzką, na podstawie pism sfrustrowanej nielicznej grupy działkowców, nie przestrzegających prawa powszechnie obowiązującego. Szanowny Panie Prezesie!

Solidaryzujemy się z Panem i działaniami podejmowanymi przez Krajową Radę PZD!


ZOBACZ PISMO


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio