Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sezon na cięcie drzew w okręgu podkarpackim zakończony - 04.05.2016

Tej wiosny pogoda wybitnie nie sprzyjała działkowcom. I choć marzec przywitał nas piękną i ciepłą pogodą, to kwietniowe chłody i deszcze nie pozwoliły nam na przeprowadzenie wszystkich pokazów cięcia drzew w ogrodach.

Pomimo niesprzyjającej aury udało nam się przeprowadzić 18 pokazów cięcia drzew i krzewów owocowych i ozdobnych, w których wzięło udział blisko 200 osób. O zasadach cięcia, terminach i potrzebnych narzędziach opowiadali: Pani Anna Rydzik z PODR w Boguchwale, Jadwiga Brzozowska z OP PZD w Rzeszowie i Pan Józef Grochmal Instruktor Okręgowy SSI.
 
Każdy z działkowców uzyskał odpowiedź na zadane pytanie, każdy mógł zobaczyć, jak prawidłowo ciąć drzewa i każdy mógł sam przycinać pędy pod okiem fachowców. Uczestnicy pokazów często podkreślali, że pomimo ogólno dostępnej wiedzy na temat cięcia w różnych poradnikach fachowych, warto przyjść na pokaz. Bo dopiero wtedy można nauczyć się cięcia.
 
Do naszego okręgu wpływają już zgłoszenia od zarządów ogrodów zainteresowanych cięciem letnim. Czekamy zatem na lipiec i liczymy na sprzyjającą pogodę. Już teraz zapraszamy wszystkich działkowców i amatorów ogrodnictwa do uczestniczenia w pokazach cięcia. Terminy pokazów będą umieszczone na stronie internetowej w zakładce szkolenia i na tablicach ogłoszeń w ogrodach.
 
Jadwiga Brzozowska
instruktor ogrodnictwa
OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio