Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Ogrody dobrze służą polskim rodzinom" - 02.05.2016

Nadzwyczajne Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze ROD "Róża" w Jaworzynie Śląskiej postanawia przyjąć stanowisko w sprawie działania Rzecznika Praw Obywatelskich dr Bodnara dotyczące zamieszkiwania i samowoli ponadnormatywnego budownictw a na działkach jako nie służące dobrze milionowej organizacji.

Działkowcy ROD "Róża" wyrażają głęboki niepokój o dalsze losy Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i co za tym idzie dalszego istnienia naszych działek i ogrodów, bowiem uwzględnienie sugestii Pana rzecznika zmieniłoby całkowicie zasady użytkowania działek i funkcjonowania ogrodów.

Pan Rzecznik wystąpił w obronie znikomej (marginesowej) grupki osób zwanych cwaniakami (działka za darmo) nie przestrzegającymi prawa, a nie zważa na milionową społeczność, która dobitnie się wyraziła milionem podpisów poparcia obecnej Ustawy w 2013 roku.

Panie Rzeczniku!

Ogrody działkowe na terenie Polski mają ponad stuletnią tradycję, przetrwały wszelkie burze i zakusy miernych polityków o ich zlikwidowanie, a nawet dwie wojny światowe, mamy dobre rozwiązania prawne gwarantujące rozwój i korzystanie z dobrodziejstw ich istnienia dla miliona rodzin, a przepisy zakazu zamieszkiwania na działkach są umotywowane ze zdrowotnych powodów (nie ma infrastruktury).

Działkowcy nie chcą jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Ogrody dobrze służą polskim rodzinom w zaspokojeniu podstawowego bytu.

Działkowcy z ROD "Róża" w Jaworzynie Ślaskiej


ZOBACZ PISMO


Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio