Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Artykuł nie jest w pełni obiektywny, gdyż nie pokazuje drugiej strony problemu zamieszkiwania na działkach" - 29.04.2016

 

Oborniki, 28 kwietnia 2016 r.

Jan Molski

ROD im. mjr. Dobrzyckiego

W Obornikach

 

Redakcja „Polityka”

Pan red. Dariusz Pradut

Warszawa

 

"Miasta ogrody" druga strona medalu!!

Artykuł  "Miasta ogrody" Dariusza Praduta z 27 kwietnia 2016 roku zamieszczony w Polityce pokazuje w zasadzie siedem konkretnych przypadków zamieszkiwania w poznańskich ogrodach działkowych.

Karina Ławniczak, Natalia z mężem, Jacek Kaczmarek z partnerką, rodzina Daniela, Daniel z rodziną oraz Barbara Iwańska to osoby, których los mocno skrzywdził i są to rodziny, którym miasto Poznań powinno dawno pomóc.

Dariusz Pradut  pisze, że w Poznaniu "na około 50 tys. działek mieszka na stałe prawie 4 tys. osób, z czego 1721 ma meldunek".  W swoim artykule redaktor opisał losy piętnastu osób, pytam zatem pana Redaktora o kolejne 3 985 mieszkańców poznańskich ogrodów. Czy dokonał Pan pogłębionej analizy przyczyn zamieszkiwania tej zdecydowanie większej  grupy mieszkańców?

Moim zdaniem artykuł nie jest w pełni obiektywny, gdyż nie pokazuje drugiej strony problemu zamieszkiwania na działkach. Artykuł ten w oparciu o podane w nim statystyki pokazuje wręcz, że bezdomność jest  znikomą przyczyną zamieszkiwania w ROD. Zdecydowana większość to typowi cwaniacy, którzy doskonale wiedzą, ile kosztuje zamieszkiwanie w blokach, a ile w willach na działkach. 

Z powyższego artykułu wynika jeden zasadniczy wniosek dla wszystkich zarządów ogrodów, że w trybie pilnym należy dokonać pełnej i głębokiej analizy zamieszkiwań na działkach. Zarządy muszą wiedzieć, komu należy pomagać, a z kim w imię prawa walczyć.


Jan Molski

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio