Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy i ogrody w centrum zainteresowania mediów - 29.04.2016

 • MetroCafe.pl w dn. 19 kwietnia br. w artykule „Pszczoły w mieście czują się świetnie” opisuje sztukę pszczelarstwa, która uprawiana jest także na terenach rodzinnych ogrodów działkowych. Z poradami doświadczonego pszczelarza można zapoznać się na stronie pzd.pl – patrz: Rady doświadczonego pszczelarza i Prezesa ROD. Ponadto, Krajowa Rada PZD przygotowała specjalny plakat informacyjny „Zadbajmy o owady zapylające”, który został rozesłany do wszystkich ogrodów działkowych. 
 • Trzcianka.pl w dn. 20 kwietnia br. w artykule „Działkowcy rozmawiali w ratuszu o pozyskaniu środków zewnętrznych” opisuje spotkanie działkowców z burmistrzem Trzcianki Krzysztofem Czarneckim.  Tematem rozmowy było pozyskiwanie środków finansowych na inwestycje w ROD, w tym z funduszy unijnych oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 • Na Żywo w dn. 21 kwietnia br. w artykule „Co musi wiedzieć działkowiec ROD?” podaje porady prawne w zakresie zagospodarowania ROD. Z takimi poradami można zapoznać się również na stronie pzd.pl – zobacz zakładkę „Prawo – Działkowcy pytają – Zagospodarowanie ROD”.
 • PolskieRadio.pl w dn. 21 kwietnia br. w artykule „Plaga kleszczy w lasach i miastach” informuje, że niebezpieczeństwo „załapania” kleszcza grozi także na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Na stronie pzd.pl można zapoznać się z poradami jak ustrzec się kleszczy i usunąć je w bezpieczny sposób – patrz: „Uwaga na Kleszcze!”. Niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą rozprzestrzenianie się kleszczy dostrzega też OZ Mazowiecki, który zorganizował na ten temat wykład dla działkowców, patrz – „Kleszcze atakują… – cenny wykład dla działkowców i instruktorów SSI w okręgu mazowieckim”.
 • Dziennik Polski w dn. 21 kwietnia br. w artykule „Zabiorą działki pod budowę trasy S7” opisuje kontrowersje wokół budowy tej trasy. Działkowcy z ROD „Budowlanka” w Zesławicach  domagają się zmiany przebiegu drogi, gdyż obecny szlak wiązałby się z likwidacją ich ogrodu. O zasadach likwidacji ROD ze względu na realizację celu publicznego, jakim jest m.in. budowa drogi, można przeczytać na stronie pzd.pl w artykule „Likwidacje ROD na podstawie specustawy drogowej”.
 • Dom.wp.pl w dn. 21 kwietnia br. w artykule „Jak dbać o trawę na działce powyżej 200 mkw.?” daje rady dotyczące pielęgnacji trawników, także w ROD. O tym jak zadbać o trawnik na działce w ROD możesz przeczytać także na stronie pzd.pl w artykule „Pielęgnacja trawnika po zimie”.
 • Echo Dnia – Podkarpacie w dn. 22 kwietnia br. w artykule „Włamał się do 40 altanek działkowych” informuje, że policja złapała złodzieja, który okradał rzeszowskie ogrody działkowe. Aby uchronić się przed podobnymi nieprzyjemnościami koniecznie przeczytaj artykuł na stronie pzd.pl „Złapać złodzieja”.
 • InformacjeLokalne.pl w dn. 23 kwietnia br. w artykule „Święty Wojciech – najcenniejszy skarb miasta Gniezna” informują  o uhonorowaniu mieszkańców Gniezna, którzy swoją pracą na rzecz innych, odznaczyli się w historii miasta. Wręczenie odznaczeń odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gniezna, która  otworzyła obchody patrona miasta - Św. Wojciecha. Odznaczony został Zdzisław Stankowiak -  wieloletni i zasłużony pracownik Urzędu Miejskiego, który od 1984 roku jest także członkiem Prezydium OZ w Poznaniu, w strukturach którego integruje społeczność działkowców w Gnieźnie i powiecie. Serdecznie gratulujemy!
 • Polska – Głos Wielkopolski w dn. 25 kwietnia br. w artykule „Promocja Zielonego Poznania na kiermaszu” informuje, że do 20 czerwca można przysyłać zgłoszenia w ramach konkursu, w tym w kategorii rodzinne ogrody działkowe. Zgłoszenia będą przyjmowane także 7 – 8 maja br. podczas kiermaszu ogrodniczego, w którym aktywnie uczestniczyć będzie OZ w Poznaniu. Podczas niego okręgowi  instruktorzy będą służyć radami ogrodniczymi.
 • Express Ilustrowany w dn. 26 kwietnia br. w artykule „Ogrody działkowe sprzedają się jak ciepłe bułeczki” informuje o dużym zainteresowaniu nabyciem działki w łódzkich ROD. Podobne zainteresowanie ogrodnictwem działkowym obserwujemy też w innych miastach.  Było to wyraźnie widoczne podczas Dni Otwartych zorganizowanych w jednym z warszawskich ROD, kiedy to przyszli działkowcy mogli obejrzeć wolne działki. Przeczytasz o tym na stronie pzd.pl w artykule „Tłumy zainteresowanych działkami na Dniu Otwartym w ROD Pratulińska w Warszawie”.
 • Gazeta Pomorska w dn. 26 kwietnia br. w artykule „Altanka naszych marzeń. Kupić czy zrobić?” informuje o tym jak dokonać najlepszego wyboru altany działkowej. Z poradami na ten temat zapoznasz się także na stronie pzd.pl w artykule „Altana w ROD - duma każdego działkowca”.

 

Opr. AD


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.