Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Uwzględnienie sugestii Pana Rzecznika o zamieszkaniu na działkach zmieniłoby całkowicie zasady użytkowania działek i funkcjonowania ogrodów" - 28.04.2016

Nadzwyczajne Walne zebranie sprawozdawcze ROD ARONlA w Świdnicy (930 działek) postanawia przyjąć stanowisko w sprawie działania Rzecznika Praw Obywatelskich dr Bodnara dotyczącego zamieszkiwania i samowoli ponadnormatywnego budownictwa na działkach jako nie służące milionowej organizacji.

Działkowcy ROD ARONlA wyrażają głęboki niepokój o dalsze losy Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych i co za tym idzie dalszego istnienia naszych działek i ogrodów, bowiem uwzględnienie sugestii Pana rzecznika o zamieszkaniu na działkach zmieniłoby całkowicie zasady użytkowania działek i funkcjonowania ogrodów. Pan Rzecznik wystąpił w obronie znikomej (marginesowej) grupki osób (działka za darmo) nie przestrzegającymi prawa i niezamieszkiwania, a nie zważa na milionową społeczność która dobitnie się wyraziła milionem podpisów poparcia obecnej Ustawy w 2013 r. Panie Rzeczniku!

Ogrody działkowe na terenie Polski mają ponad stuletnią tradycję, przetrwały wszelkie burze i zakusy polityków o ich zlikwidowanie, a nawet dwie wojny światowe, mamy dobre rozwiązania prawne gwarantujące rozwój i korzystanie z dobrodziejstw ich istnienia dla miliona rodzin, a przepisy zakazu zamieszkiwania na działkach są umotywowane ze zdrowotnych powodów (nie ma infrastruktury).

Działkowcy nie chcą jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Ogrody dobrze służą Polskim Rodzinom w zaspokojeniu podstawowego bytu.

Działkowcy z ROD "Aronia" w Świdnicy

 

ZOBACZ PISMO


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.