Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Walne Zebranie Sprawozdawcze 2016 ROD im. Staszica w Katowicach - 28.04.2016

W dniu 23.04.2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Staszica w Katowicach. Zebranie z uwagi na frekwencję rozpoczęło się w II terminie zgodnie z informacją na zaproszeniach. Na Walne Zebranie zaproszono przedstawicieli z V Komisariatu Policji. Goście przybyli w dwuosobowym składzie dzielnicowych miasta Katowice.

W czasie wyczekiwania na II termin zebrania prezes Zarządu zaproponował zebranym dyskusję na temat bezpieczeństwa w ogrodzie i dzielnicy Giszowiec, gdzie jest położony ogród. Trzydzieści minut wyczekiwania na II termin upłynęło w rozmowie dotyczącej bezpieczeństwa oraz zaistniałych zdarzeń w miejscach zamieszkania działkowców. Dzielnicowi odpowiadali na zadawane pytania. Dyskusja jaka wywiązała się dowodzi o potrzebie organizowania spotkań z przedstawicielami Policji.

Walne Zebranie Sprawozdawcze otworzył Prezes Zarządu ROD Józef Łęczycki, który przywitał wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości. W trakcie trwania zebrania działkowcy wysłuchali sprawozdań Zarządu i Komisji Rewizyjnej za 2015 rok, Planów pracy i finansowych na 2016 rok. Zebrani zatwierdzili wszystkie sprawozdania za 2015 rok oraz plany wraz z proponowanymi przez Zarząd ogrodu opłatami na 2016 rok.

Głównym wątkiem dyskusji była sprawa odpadów komunalnych w ogrodzie oraz norm ilościowych, które nałożyła na ogrody w Katowicach Rada Miasta Katowice. Zebrani postanowili wystąpić z pismem do Radnych Miasta oraz do Prezydenta miasta Katowice o zweryfikowanie normy ilościowej odpadów z ogródków działkowych, uznając obowiązującą normę i częstotliwość wywozu za niesprawiedliwą w stosunku do mieszkańców Katowic jak i do działkowców, którzy płacą podwójnie tzn. w miejscu zamieszkania i w miejscu użytkowanej działki.

Walne Zebranie Sprawozdawcze upłynęło w spokojnej i merytorycznej dyskusji na temat planów zagospodarowania i planów dalszego rozwoju ROD im. Staszica. Zaproszeni goście podjęli się załatwienia wielu postulatów zgłoszonych pod adresem Policji.

 

Opracował Józef Łęczycki – Prezes Zarządu ROD im. St. Staszica.

Zdjęcia ZB

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.