Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czy to jest jeszcze ogród działkowy? - 22.04.2016

Jest w Kołobrzegu Rodzinny Ogród Działkowy im. Wojska Polskiego położony blisko morza. Bliskość Bałtyku spowodowała, że trudno uznać dzisiaj, że jest to ogród działkowy.

Zarząd Ogrodu nie uznaje zwierzchności Polskiego Związku Działkowców. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby postąpił zgodnie z przepisami ustawy z 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych. Lecz tak nie jest, ogród został zawłaszczony przez grupę osób z byłego zarządu ogrodu.

W ogrodzie, a może bardziej w pensjonatach sprawowany jest pełen monitoring. Nie każdy może wejść do ogrodu. Centrum zarządzania chronione jest ze szczególną starannością.

 

Znaczna część działek wraz z budynkami posadowionymi na nich pełni role pensjonatów.

 

 

Użytkownicy tych działek raczej do ubogich działkowców nie należą, jak również problemy mieszkaniowe ich nie dotyczą.

 

Wątpliwości budzi również powierzchnia tych budynków. Czy na pewno jest zgodna z przepisami prawa budowlanego. Część budynków wykorzystywana jest na zamieszkiwanie o czym świadczą obrazy codziennych czynności prowadzonych w gospodarstwach domowych.

 

Działki w tym ogrodzie są chyba dobrem międzynarodowym. Aby przenieść prawa do działki należy kontaktować się z zagranicą. No cóż Europa bez granic.

 

Pewność siebie, zwykła buta powoduje lekceważenie przepisów dotyczących chociażby wycinki drzew za co w trybie administracyjnym nakładane są kary finansowe na ogród.

 

A jak już przybędziesz do swojego pensjonatu, upsss.. działkę…

 

…to można w ramach relaksu można zaopatrzyć się w odpowiednie napoje w ogrodzie.

Czy naprawdę o to chodzi w ogrodach działkowych? Czy w tym celu zakładano ten ogród w Kołobrzegu aby był ośrodkiem wypoczynkowym dla osób z odległych rejonów kraju.


Dane autorów do wiadomości redakcji.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.