Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przegląd informacji medialnych o działkowcach i ogrodach - 20.04.2016

 • Budowlane-abc.pl w dn. 8 kwietnia br. w artykule „Targi budowlane Sibex 2016. Budowlana wiosna i kiermasz ogrodniczy w Expo Silesia” podsumowuje tegoroczne targi w Sosnowcu, które odwiedziło 6,5 tys. osób. W organizację pierwszego w historii Expo Silesia kiermaszu ogrodniczego włączył się OZ Śląski. Relację z tego wydarzenia przeczytasz na stronie pzd.pl  w artykule „Działkowcy na Targach Działki i Ogrody w Sosnowcu”. (zobacz artykuł)
 • Nowiny w dn. 12 kwietnia br. w artykule „Bliżej budowy nowej drogi przez działki” informują o inwestycji o wartości 5 mln zł w Rzeszowie. Zostanie zbudowana droga łącząca ul Dunikowskiego i Armii Krajowej. Niestety trasa przetnie dwa ogrody działkowe: ROD „Zalesie” i ROD „Wieniawskiego”. W konsekwencji ogrody te zostaną częściowo zwężone.
 • Gazeta Wyborcza w dn. 12 kwietnia br. w artykule „Zmiany dla działkowców” opisuje kwestie prawne m.in. w zakresie budowy altan w ROD, zakazu zamieszkiwania w ROD czy sprzedaży i dziedziczenia majątku zgormadzonego na działce w ROD. Szczegółowe informacje w tym zakresie możesz pozyskać zaglądając do zakładki na stronie pzd.pl „Aktualności – Informacje i komunikaty KR PZD” (zobacz zakładkę) oraz „Prawo – Działkowcy pytają – Przeniesienie prawa do działki” (zobacz zakładkę).
 • Hajnówka.pl w dn. 12 kwietnia br. w artykule „Kompostowanie odpadów zielonych i biodegradowalnych” informuje w jaki sposób założyć i prowadzić kompostownik. Z poradami na ten temat można zapoznać się również w broszurze wydanej prze KR PZD „Jak wytwarzać i stosować kompost?”. (zobacz broszurę)
 • OtoŚroda.pl w dn. 14 kwietnia br. w artykule „Obrady i wsparcie działkowców” opisuje przebieg walnego zebrania sprawozdawczego w ROD „XX-lecia” w Rudzie Śląskiej. Z relacjami z walnych zebrań w ROD z całej Polski możesz zapoznać się na stronie pzd.pl w zakładce „Aktualności – Z życia ROD”. (zobacz zakładkę)
 • Białystok.policja.gov.pl w dn. 14 kwietnia br. w artykule „Amator cudzej własności w rękach białostockich policjantów” informuje o aresztowaniu mężczyzny, który wielokrotnie włamywał się do altan na terenie miasta Białystok. O tym jak zadbać o bezpieczeństwo w swoim ogrodzie dowiesz się czytając artykuł na stronie pzd.pl „Złapać złodzieja”. (zobacz artykuł)
 • Wrocław.doba.pl w dn. 14 kwietnia br. w artykule „Straż Miejska sprawdza czy Wrocławianie zanieczyszczają środowisko” informuje, że na terenie jednego z wrocławskich ROD Straż Miejska ukarała działkowca mandatem w wysokości 200 zł za spalanie na działkach. Przypominamy, że na terenie ROD obowiązuje całkowity zakaz spalania, w tym palenia ognisk rekreacyjnych. Więcej dowiesz się czytając na stronie pzd.pl artykuł „Spalanie w ROD surowo zabronione!”. (zobacz artykuł)
 • Dziennik Wschodni w dn. 15 kwietnia br. w artkule „Śmieciowe zmiany w Świdniku” informuje o zmianach uchwalonych przez radnych miasta dotyczących  „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Świdnik", wśród których jest obowiązek wyposażenia świdnickich  ROD w pojemniki na odpady zmieszane i oddzielne na odpady zielone. Kwestia odpadów i opłat za ich wywóz  z terenu ROD stanowi problem w wielu regionach Polski. W przypadku jakichkolwiek problemów w tym zakresie zarządy ROD niezwłocznie powinny poinformować o sprawie OZ i KR PZD.
 • Gazeta Lubuska w dn. 16 kwietnia br. w artykule „Co rośnie na ogródkach? Pomysły” opisuje kreatywne podejście działkowców do uprawy warzyw i owoców. Z całym artykułem zapoznasz się na stronie pzd.pl w zakładce „O nas – Media o nas”. (zobacz zakładkę)
 • Białystok.policja.gov.pl w dn. 18 kwietnia br. w artykule „Na rzecz bezpieczeństwa działkowców i ich mienia” opisuje spotkanie policjantów z działkowcami w ramach konsultacji społecznych w Białymstoku. Podobne spotkania odbywają się w wielu regionach kraju i wiedza zdobyta podczas nich pomaga działkowcom w lepszy sposób zabezpieczać swoje mienie pozostawione na działkach . Relację z jednego z takich spotkań możesz przeczytać na stronie pzd.pl w artykule „Współpraca policji i ROD Przyszłość w Mieroszowie”. (zobacz artykuł)
 • Polska – Dziennik Łódzki w dn. 18 kwietnia br. w artykule „Nie chcą schroniska dla psów koło swoich działek” informuje o proteście działkowców z łódzkiego ROD „Wiarus”, którzy nie chcą w sąsiedztwie swojego ogrodu schroniska dla zwierząt. Działkowcy obawiają się zwiększonego hałasu, zagrożenia epidemiologicznego oraz o swoje bezpieczeństwo. W tej sprawie spotkali się z przedstawicielami władz miasta  i radnymi. Sprawa jest w  toku.

 

Opr. AD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.