Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Bronimy ustawy o ROD, bo jest dobra" - 19.04.2016


Stanowisko Walnego Zebrania Sprawozdawczego ROD "J.Bema" w Szczecinie w sprawie zamieszkiwania w altanach


Zamieszkiwanie przez niektóre osoby w altanach działkowych, jest zjawiskiem różnorodnym i tak naprawdę, nie jest ono zbadane w szczegółach do końca. Stąd podejmowane działania przez Rzecznika Praw Obywatelskich, w oparciu o kierowane do niego listy o rzekomym rugowaniu i pozbawianiu prawa do działki przez PZD, tych zamieszkujących w altanach, jest wielkim nieporozumieniem.

Nic takiego na razie w naszych ogrodach nie występuje, ale tak naprawdę nie przeszkadza to niektórym zadbać o swój interes i oskarżać Związek o nieprawidłowości, a także sugerować, iż przyczyną zła, jest ustawa o ROD, która nie pozwala mieszkać, a zatem należałoby ją zmienić.

Proponowany kierunek działania, to najgorszy z możliwych wariantów dla ogrodnictwa działkowego. Idąc w tym kierunku ogrody pozostały by ogrodami tylko z nazwy, a do takiego stanu, dopuścić nie wolno.

Bronimy ustawy o ROD, bo jest dobra, a z mieszkającymi trzeba się rozliczyć zgodnie z przepisami prawa.

Biednym należy pomóc, ale nie wolno tolerować samowoli, nierespektowania prawa i nieliczenia się z pozostałymi działkowcami, tylko dlatego, że moje interesy są najważniejsze.

Nagłaśnianie medialnie sprawy, nikomu nie służy, z tego tytułu nie przybędzie mieszkań. Zjawisko trzeba stopniowo eliminować, przy włączeniu się do takiej akcji instytucji i organizacji do tego powołanych.

Nie zgadzamy się na pójście w kierunku zmian ustawowych, zezwalających na zamieszkanie w ogrodach, gdyż prowadziło by to ogrody do slumizaji.

Ogrody muszą pozostać terenem spokoju i wypoczynku, służyć działkowcom oraz mieszkańcom miasta.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.