Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Poseł Krzysztof Paszyk (PSL) spotkał się z działkowcami - 19.04.2016

Problemy związane z zamieszkiwaniem na działkach, ponadnormatywnymi  altanami oraz ryczałtowymi opłatami za śmieci w rodzinnych ogrodach działkowych były tematem spotkania z Posłem Paszykiem.

Inicjatorem spotkania z kolejnym posłem na Sejm RP był  dr inż. Zdzisław Śliwa - Prezes OZ PZD w Poznaniu. Prezes Śliwa zapoznał Posła z działaniami Związku mającymi na celu zlikwidowanie w ROD zjawisk niezgodnych z aktualnymi aktami prawnymi oraz podziękował posłowi za złożoną interpelację poselską  na ręce Ministra Środowiska dotyczącą zmian  w systemie gospodarki  odpadami.

Problem ryczałtowych  opłat za śmieci w ogrodach jest przyczynkiem do bardzo burzliwych dyskusji wśród działkowców. Działkowcy generalnie nie zgadzają się z taką  formą podatku śmieciowego przyjętego ustawą z 28 listopada 2014 roku. Ustawa ta daje możliwość  przyjmowania przez rady gmin zróżnicowanych stawek opłat. Negatywnym przykładem bardzo wysokich  ryczałtowych stawek opłat za śmieci jest poznański GOAP.

W trakcie bardzo rzeczowej dyskusji ustalono, że:

  • Poseł Paszyk zorganizuje spotkanie z Zarządem GOAPu, w którym wezmą udział przedstawiciele  najbardziej pokrzywdzonych ROD. Celem tego spotkania ma być obniżka stawek opłat za śmieci .
  • Prezes Śliwa na forum Prezydium Krajowej Rady PZD przedstawi problemy śmieciowe działkowców w celu podjęcia obywatelskiej inicjatywy zmiany ustawy śmieciowej.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej i twórczej atmosferze. Poseł Paszyk  zadeklarował pomoc w rozwiązywaniu problemów działkowców.

Jan Molski - ROD im. mjr Dobrzyckiego

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.