Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z ROD "Czerwony Mak" w Rogoźnie piszą do posłanki Krystyny Sibińskiej - 14.04.2016

 

Rogoźno, dnia 8 kwietnia 2015 r.


STANOWISKO WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO

RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO IM. CZERWONY MAK Z DNIA 8 KWIETNIA 2016 ROKU

w sprawie interpelacji Poseł Krystyny Sibińskiej oraz ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z dnia 13 grudnia 2013 roku

My działkowcy uczestniczący w walnym zebraniu sprawozdawczym członków PZD Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Czerwony Mak w Rogoźnie po zapoznaniu się z interpelacją Pani Poseł Krystyny Sibińskiej stwierdzamy, że zadane pytania w interpelacji skierowanej do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej są dla nas działkowców i zarządów ogrodów zaskoczeniem. Występuje Pani do Ministrów i broni osób nieprzestrzegających przepisów ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 roku oraz ustawy prawo budowlane. Zastanawiamy się jaki cel ma taka interpelacja. Naszym skromnym zdaniem takie stawianie sprawy mobilizuje obywateli działkowców do łamania przepisów dotyczących zagospodarowania działki w rodzinnych ogrodach działkowych, które są urządzeniami użyteczności publicznej. Takie inicjatywy są złe i prowadzą do próby zmiany ustawy.

Nie zgadzamy się na zmianę ustawę o ROD, aby zalegalizować samowolę budowlaną oraz bezprawne zamieszkiwanie w altanach ponadnormatywnych.

Uchwalona ustawa obywatelska o Rodzinnych Ogrodach Działkowych w dniu 13 grudnia 2013 roku zapewnia nam działkowcom spokojne użytkowanie działek oraz funkcjonowanie ogrodów działkowych.

Zwracamy się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa z prośbą o nie podejmowanie działań zmierzających do zmian w nowej ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych.

Działkowcy z ROD im. Czerwony Mak w Rogoźnie


ZOBACZ PISMO


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.