Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

List działkowców z ROD im. Waszkiewicza w Pile do posłanki Krystyny Sibińskiej - 13.04.2016Pani

Krystyna Sibińska

Posłanka na Sejm RP

 

Szanowna Pani,

 

My działkowcy  z ROD im. Waszkiewicza w Pile, zebrani na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym  ROD,  po zapoznaniu się z interpelację  w obronie  działkowców, którzy złamali prawo  budując  sobie na  terenach ogrodów budynki  mieszkalne,  wyrażamy  zdecydowany sprzeciw i oburzenie Pani postawą.  Jesteśmy zbulwersowani faktem, że jako poseł i  Przewodnicząca Podkomisji  ustawodawczej  ds. przygotowania ustawy o ROD , zajmuje  stanowisko  przeciw ustawie  i milionowej rzeszy działkowców i  ich rodzinom. Przeciw emerytom  i rencistom oraz tysiącom rodzin z dziećmi, którzy spędzają czas na terenach działkowych.

Broni  Pani  garstkę ludzi, którzy złamali prawo. Żadna ustawa o ogrodach działkowych nigdy nie dawała  przyzwolenia na budowę domów mieszkalnych o czym Pani doskonale wiedziała przy przygotowaniu ustawy o ROD.  Dzisiaj Pani staje w obronie  ludzi łamiących prawo. Jest to niemoralne i nie przystoi posłowi  RP.

Skierowana interpelacja jest szczytem zakłamania, pamiętamy jaką „ przyjaciółką działkowców”  była Pani  podczas drogi legislacyjnej   ustawy o ROD w 2013 roku, gdy z zaciekłością torpedowała każdy argument działkowców, usiłując  narzucić własną wizję.

Mieliśmy jednak  przekonanie, że praca w komisji zmieni  poglądy i z sympatią będzie się odnosiła do nas działkowców, że zyskamy  w Pani sojusznika dla ogrodów działkowych.

Wspomniana powyżej interpelacja jest tego kolejnym dowodem, że poglądy Pani poseł się nie zmieniły i znowu atakuje nas działkowców.

Ze smutkiem stwierdzamy, że dyskredytuje Pani  siebie i  ugrupowanie polityczne, które reprezentuje.

Biorąc pod uwagę powyższe apelujemy  do Pani o refleksję i  rozsądek  o  wycofanie się z nieczystej gry wobec  polskich działkowców.

 

Przewodniczący Walnego Zebrania

Jan Nowak

 

Piła, 09.04.2016 r.

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.